Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В приймальниках-розподільниках для дітей починаються громадські перевірки

 

Коаліція «Права дитини в Україні» розпочинає моніторинг дотримання прав дитини у приймальниках-розподільниках для дітей. Моніторинг здійснюється на замовлення Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС та за підтримки міжнародного фонду «Відродження» і міжнародної громадської організації «Save the Children».
 
Система діяльності приймальників-розподільників для дітей була побудована ще за радянських часів і не відповідає стандартам прав дитини. Це визнають не тільки недержавні організації, але й міліція.
 
У приймальниках-розподільниках утримуються діти віком від 11 до 18 років, які потрапили до цих установ закритого типу за різними причинами. Попередній діагноз ситуації дозволяє визнати, що перша група проблем в діяльності приймальників-розподільників пов’язана з тим, що сам факт поміщення окремих категорій дітей в подібні установи вступає в протиріччя зі стандартами прав дитини. Наприклад, до цих місць несвободи потрапляють діти, які перебувають у розшуку.
 
Друга група проблем стосується умов утримання, доступу дітей до інформації та механізмів правового захисту, продовження навчання, дотримання приватності та, безумовно, наявність та дієвість процедур з попередження жорстокого поводження та насильства.
 
«Крім того, ми плануємо розглянути доцільність існування ПРД у тому вигляді, як вони існують зараз та можливі кроки до їх реформування з огляду на необхідність загального реформування підходу до роботи із дітьми в конфлікті та контакті з законом на державному рівні.» - зазначає Марія Ясеновська, голова Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива»
 
Сергій Буров, керівник чернігівської громадської організації «М’арт», зазначає: «Ініціатива проведення моніторингу належить Кримінальній міліції у справах дітей. Ми вітаємо те, що правоохоронні органи самі розуміють необхідність реформування існуючої системи приймальників-розподільників для дітей. Між громадськими організаціями, що проводять моніторинг та МВС був укладений меморандум, який визначає основні принципи моніторингу і дозволяє забезпечити незалежність наших дій.»
 
До моніторингів також будуть залученні волонтери, які працюють у місцевих громадських організаціях. Таким чином, громада сама зможе опікуватися дітьми, які живуть поряд, а підготовлена команда зможе здійснювати моніторинг в будь-який час, захищаючи права дитини в цих закладах.

 


Джерело: Жіночий консорціум України 01 лютого 2013


Тегиправа дитини,   міліція для дітей,   приймальник-розподільник для дітей,   Коаліція "Права дитини в Україні",

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".