Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні закриють інтернати до 2026 року

До 2026 року в країні не залишиться жодного інтернату. Про це йдеться в Національній стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Їх замінять на центри соціальної підтримки сімей та дітей, і інституції сімейного типу.

В українських інтернатах тільки 8% сиріт, решта дітей мають батьків. Тому в Україні хочуть боротися з причиною потрапляння дітей з сімей в інтернати – складні життєві обставини, проблеми з доглядом за дитиною і бідність сімей.

Запобігання попадання дітей в інтернати стане причиною закриття інституційних закладів через дев'ять років. Спочатку в країні створять послуги для сімей зі складними життєвими обставинами. Це буде допомога соціальних працівників. Наприклад, якщо дитина з інвалідністю – сім'ю навчатимуть, як правильно ставитися до неї і навчати, в школах створять інклюзивні класи і групи для таких учнів.

"На першому етапі почнеться зменшення наповнення інтернатних установ. З наступного року з інтернатів будуть виводитися з благополучних сімей, в яких немає загрози для життя і здоров'я, де потрібно створити тільки якусь послугу. Якщо це дитина з якимись особливими освітніми потребами, наприклад, у неї порушення мови, вона може вчитися в школі за місцем проживання, але для цього треба відкрити інклюзивний клас, взяти додаткового педагога, буде помічником цієї дитини, і відповідно вона може жити в своїй сім'ї", – зазначає Олена Ремінь, завідувач відділом забезпечення діяльності уповноваженого президента України з прав дитини.

У планах Міністерства соціальної політики платити сім'ям, в яких є діти з інвалідністю. Так, зараз держава витрачає на одну дитину з інвалідністю в інтернатах 8 тис. гривень, але 80% цієї суми йде на утримання персоналу та стін закладу, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева під час запуску в Житомирській області пілотного проекту з деінстутіалізаціі.

 


Джерело: bazarmedia.info 20 листопада 2017


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини,   сімейні форми фиховання

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".