Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні закриють інтернати до 2026 року

До 2026 року в країні не залишиться жодного інтернату. Про це йдеться в Національній стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Їх замінять на центри соціальної підтримки сімей та дітей, і інституції сімейного типу.

В українських інтернатах тільки 8% сиріт, решта дітей мають батьків. Тому в Україні хочуть боротися з причиною потрапляння дітей з сімей в інтернати – складні життєві обставини, проблеми з доглядом за дитиною і бідність сімей.

Запобігання попадання дітей в інтернати стане причиною закриття інституційних закладів через дев'ять років. Спочатку в країні створять послуги для сімей зі складними життєвими обставинами. Це буде допомога соціальних працівників. Наприклад, якщо дитина з інвалідністю – сім'ю навчатимуть, як правильно ставитися до неї і навчати, в школах створять інклюзивні класи і групи для таких учнів.

"На першому етапі почнеться зменшення наповнення інтернатних установ. З наступного року з інтернатів будуть виводитися з благополучних сімей, в яких немає загрози для життя і здоров'я, де потрібно створити тільки якусь послугу. Якщо це дитина з якимись особливими освітніми потребами, наприклад, у неї порушення мови, вона може вчитися в школі за місцем проживання, але для цього треба відкрити інклюзивний клас, взяти додаткового педагога, буде помічником цієї дитини, і відповідно вона може жити в своїй сім'ї", – зазначає Олена Ремінь, завідувач відділом забезпечення діяльності уповноваженого президента України з прав дитини.

У планах Міністерства соціальної політики платити сім'ям, в яких є діти з інвалідністю. Так, зараз держава витрачає на одну дитину з інвалідністю в інтернатах 8 тис. гривень, але 80% цієї суми йде на утримання персоналу та стін закладу, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева під час запуску в Житомирській області пілотного проекту з деінстутіалізаціі.

 


Джерело: bazarmedia.info 20 листопада 2017


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини,   сімейні форми фиховання

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми