Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні з-поміж COVID-хворих 6,2% становлять діти

В Україні діти наразі становлять 6,2% серед усіх, хто захворів на COVID-19.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила керівниця організації епіднагляду Центру громадського здоров'я Оксана Кошалко.

"З часу реєстрації на території України першого випадку коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 26.01.2022 року кумулятивно зареєстровано 3 913 809 підтверджених випадків, з них 244 499 - серед дитячого населення, що становить 6,2%", - розповіла Кошалко.

Вона зазначила, що епідемічний процес COVID-19 має свої особливості та характеризується хвилеподібним підйомом захворюваності в динаміці, в тому числі серед дітей.

Так, за даними ЦГЗ, протягом цього часу в країні зареєстровано три хвилі епідемічного підйому захворюваності COVID-19, з них дві спостерігались у 2021 році. Протягом трьох підйомів захворюваності COVID-19 кожна наступна хвиля була вищою, ніж попередня, що обумовлено появою нових штамів SARS-CoV-2.

"Інтенсивність епідемічного процесу серед дитячого населення значно розрізнялася у динаміці. Так, у 2020 р. було сумарно зареєстровано 51 606 випадків COVID-19, тоді як у 2021 р. їх кількість зросла в понад 3 рази та становила 167 402 випадки. Щотижнева динаміка зареєстрованих випадків COVID-19 серед дітей відображає також три хвилі підйому захворюваності та корелює з динамікою серед загального населення", - наголосила Кошалко.

За її словами, третя хвиля епідемічного підйому захворюваності серед дітей була вищою, ніж попередні, та тривала з вересня до грудня 2021 року.

"Ця хвиля збігалася зі зростанням захворюваності серед загального населення та початком нового навчального року. Зростання захворюваності серед дитячого населення очевидно обумовлено появою нових штамів SARS-CoV-2, до яких дитяче населення є більш сприйнятливим, та клінічні прояви серед них є більш вираженими. На сьогодні спостерігається стрімкий підйом захворюваності серед дітей", - додала Кошалко.

Наразі, за даними Центру громадського здоров'я, випадки COVID-19 серед дитячого населення зареєстровано у всіх регіонах країни, ситуація на рівні областей/міст суттєво відрізняється. Найбільше число випадків було у м. Києві, що склало 10,0% від усіх випадків по країні.

У статево-віковому розподілі частка захворілих на COVID-19 дівчаток і хлопчиків однакова - по 50,0%.

Найбільшу абсолютну кількість випадків фіксувалося у віковій групі 10-14 років і на їх долю припадали понад третину від усіх зареєстрованих дітей.

Загалом за весь час пандемії зареєстровано 62 летальних випадки серед дітей з COVID-19, при цьому летальність склала 0,03%. Найвища летальність була серед дітей 0-3 років (0,07%).

За весь час пандемії в Україні захворіли 3 946 202 особи, одужали – 3 601 952, летальних випадків – 99 738; проведено ПЛР-тестувань – 17 756 198. За добу 26 січня в Україні зафіксовано 32 393 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

 


Джерело: УКРІНФОРМ 28 сiчня 2022


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   здоров’я дітей,   коронавірус

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".