Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні реформа інтернатів має привести до зменшення в них кількості дітей в три рази

Повністю відмовитися від інтернатних установ не вдалося ще жодній країні.

Про це для “Рубрики” розповіла національний програмний директор “SOS Дитячі села – Україна” Дар’я Касьянова.

Однак, за її словами, реформа деінституціоналізації інтернатів спрямована, як мінімум на те, щоб ліквідувати інтернати в звичному для нас розумінні цього слова, тобто в такому вигляді, в якому вони перебувають зараз – величезні будівлі з 100-300 дітьми. Однак найголовніше – це причина, через яку там знаходяться діти. Як правило, вона пов’язана не з тим, що дитина потребує якоїсь допомоги, а з тим, що сім’я не справляється з вихованням дитини.

“У деяких випадках таким чином сім’я вирішує проблему, тим самим порушуючи права дитини. Сказати, що в таких випадках інтернати будуть замінені на дитячі будинки сімейного типу неправильно, тому що там виховуються діти-сироти, позбавлені батьківського піклування. А в інтернатах на наразі 90% дітей, у яких є батьки. Навіть за законом, вони не можуть бути розміщені в ДБСТ та прийомних сімей”, – зазначає Касьянова.

У кінцевому підсумку реформа повинна привести до зменшення числа дітей в інтернатах в три рази: якщо сьогодні в них знаходиться 1,5% дитячого населення країни, то в 2026 році має бути не більше 0,5%. При цьому на той час малюки повинні рости в умовах, максимально наближених до домашньої обстановки: в патронатних сім’ях або ж будинках сімейного типу.

 


Джерело: Рубрика 16 жовтня 2019


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".