В Україні пропонують змінити правила усиновлення. Що це означає?
Кабінет міністрів погодив законопроєкт, який змінить правила усиновлення дітей в Україні.
Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Зокрема, уряд пропонує повернути положення, за якого під час усиновлення різниця між дитиною та подружжям не може перевищувати 45 років.
Ще в Міністерстві соцполітики хочуть, щоб люди з інвалідністю I і II ступенів також мали право на усиновлення, оскільки вони є «активними громадськими діячами, здобувають вищу освіту, працюють, успішно створюють сім'ї, народжують та виховують дітей». Їм дозволять усиновлювати дитину після медико-соціальної експертизи.
Крім того, міністерство хоче запровадити обов'язкове навчання для кандидатів в усиновлювачі. На думку Мінсоцполітики, понад 90% кандидатів не мають досвіду виховання дітей.
Також законопроєкт має врегулювати норму, за якою згода матері на усиновлення її дитини є дійсною. Крім того, законопроєктом мають врегулювати ситуації, коли батьки дитини неповнолітні, а їхні батьки чи опікуни не можуть надати згоду на усиновлення.
Що у нас з усиновленням?
Станом на початок 2021 року в Україні на обліку на усиновлення перебувають 17 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 11 195 мають братів чи сестер.
Крім того, більшості дітей — 11,1 тисячі — понад 10 років. Водночас 75% пар, які перебувають на обліку, хочуть усиновити або вдочерити дітей до 5 років. Загалом в Україні 1 178 подружніх пар, які перебувають на обліку кандидатів на усиновлення.
У 2020 році в Україні усиновили 1 239 дітей, з них іноземцями — 247 дітей, решта — українцями.
Джерело: hromadske.ua 27 травня 2021