Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні пропонують змінити правила усиновлення. Що це означає?

Кабінет міністрів погодив законопроєкт, який змінить правила усиновлення дітей в Україні.

Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Зокрема, уряд пропонує повернути положення, за якого під час усиновлення різниця між дитиною та подружжям не може перевищувати 45 років.

Ще в Міністерстві соцполітики хочуть, щоб люди з інвалідністю I і II ступенів також мали право на усиновлення, оскільки вони є «активними громадськими діячами, здобувають вищу освіту, працюють, успішно створюють сім'ї, народжують та виховують дітей». Їм дозволять усиновлювати дитину після медико-соціальної експертизи.

Крім того, міністерство хоче запровадити обов'язкове навчання для кандидатів в усиновлювачі. На думку Мінсоцполітики, понад 90% кандидатів не мають досвіду виховання дітей.

Також законопроєкт має врегулювати норму, за якою згода матері на усиновлення її дитини є дійсною. Крім того, законопроєктом мають врегулювати ситуації, коли батьки дитини неповнолітні, а їхні батьки чи опікуни не можуть надати згоду на усиновлення.

Що у нас з усиновленням?

Станом на початок 2021 року в Україні на обліку на усиновлення перебувають 17 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 11 195 мають братів чи сестер.

Крім того, більшості дітей — 11,1 тисячі — понад 10 років. Водночас 75% пар, які перебувають на обліку, хочуть усиновити або вдочерити дітей до 5 років. Загалом в Україні 1 178 подружніх пар, які перебувають на обліку кандидатів на усиновлення.

У 2020 році в Україні усиновили 1 239 дітей, з них іноземцями — 247 дітей, решта — українцями.


Джерело: hromadske.ua 27 травня 2021


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".