Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні можуть зникнути усі інтернати

Усім сиротам – дім і батьківську любов. В Україні почали реформувати систему інституційного догляду, себто інтернатів. Йдеться не про закриття дитячих будинків, а про їх трансформацію у центри реабілітаційної та паліативної допомоги.

Кінцевою метою реформи є надання усім дітям можливості зростати у сім’ях, в крайньому випадку, в умовах, наближених до сімейних. Але куди подінуться усі ті, хто зараз зростає у фактично ізольованих від суспільства інтернатах?

Нині в інтернатах всієї України перебуває 106 тисяч дітей, з них 92% – діти, які мають біологічних батьків. Вони не лише не отримують нормальної батьківської турботи, але й не можуть бути всиновленими тими, хто цю опіку давати готовий, передає Ранок.

Згідно з реформою, держава планує відмовитись від радянського звичаю самостійно виховувати дітей, а допомагатиме родинам у разі складних життєвих обставин. У окремих, виключних випадках, дітей будуть направляти до патронатної або прийомної сім’ї, чи будинку дитини сімейного типу.

У таких групових будиночках, життя більш наближене до родинних умов. З дітьми перебуватимуть педагоги. Діти також житимуть в кімнатах по двоє чи троє. При цьому ходитимуть до звичайних загальноосвітніх шкіл.

Також до 2023 року на базі дитячих будинків будуть створені паліативно-реабілітаційні центри. Паліативна допомога дозволяє покращити якість життя тих пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, надаючи фізичну, психологічну та духовну підтримку. Ці центри надаватимуть допомогу усім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку. Нині ж держава надає паліативну допомогу дітям лише на рівні відділень лікарень.

За даними досліджень, інтернати, що ізолюють дітей від суспільства, є шкідливими для психічного та інтелектуального розвитку підопічних. Адже дитина не отримує належної уваги і турботи. Відтак, якщо програма реорганізації дитячих будинків буде успішною, то вже за 9 років в Україні зникне поняття – «інтернат». Можливо, тоді українські діти стануть щасливішими?


Джерело: expres.ua 03 липня 2018


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   сімейні форми виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми