Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні можуть зникнути усі інтернати

Усім сиротам – дім і батьківську любов. В Україні почали реформувати систему інституційного догляду, себто інтернатів. Йдеться не про закриття дитячих будинків, а про їх трансформацію у центри реабілітаційної та паліативної допомоги.

Кінцевою метою реформи є надання усім дітям можливості зростати у сім’ях, в крайньому випадку, в умовах, наближених до сімейних. Але куди подінуться усі ті, хто зараз зростає у фактично ізольованих від суспільства інтернатах?

Нині в інтернатах всієї України перебуває 106 тисяч дітей, з них 92% – діти, які мають біологічних батьків. Вони не лише не отримують нормальної батьківської турботи, але й не можуть бути всиновленими тими, хто цю опіку давати готовий, передає Ранок.

Згідно з реформою, держава планує відмовитись від радянського звичаю самостійно виховувати дітей, а допомагатиме родинам у разі складних життєвих обставин. У окремих, виключних випадках, дітей будуть направляти до патронатної або прийомної сім’ї, чи будинку дитини сімейного типу.

У таких групових будиночках, життя більш наближене до родинних умов. З дітьми перебуватимуть педагоги. Діти також житимуть в кімнатах по двоє чи троє. При цьому ходитимуть до звичайних загальноосвітніх шкіл.

Також до 2023 року на базі дитячих будинків будуть створені паліативно-реабілітаційні центри. Паліативна допомога дозволяє покращити якість життя тих пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, надаючи фізичну, психологічну та духовну підтримку. Ці центри надаватимуть допомогу усім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку. Нині ж держава надає паліативну допомогу дітям лише на рівні відділень лікарень.

За даними досліджень, інтернати, що ізолюють дітей від суспільства, є шкідливими для психічного та інтелектуального розвитку підопічних. Адже дитина не отримує належної уваги і турботи. Відтак, якщо програма реорганізації дитячих будинків буде успішною, то вже за 9 років в Україні зникне поняття – «інтернат». Можливо, тоді українські діти стануть щасливішими?


Джерело: expres.ua 03 липня 2018


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   сімейні форми виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.