Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні може побільшати покинутих дітей

У разі прийняття закону, який заборонятиме штучне переривання вагітності, в Україні значно зросте кількість покинутих, хворих дітей.
 
Так вважає Олена Бондаренко, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики Комітету ВР України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
 
Нещодавно народний депутат Андрій Шкіль на вимогу керівників Української греко-католицької та Римо-католицької церков зареєстрував законопроект №10170, який забороняє штучне переривання вагітності.
 
Натомість лідери громадських організацій України вважають, що це рішення порушує репродуктивні права, а також загрожує здоров'ю та життю українських жінок.
 
"Коли ми говоримо про можливість заборони абортів, то треба думати й про всі наслідки, які виникнуть у цьому випадку. Перше, ми будемо спостерігати величезний вибух нелегальних переривань вагітності, - говорить Олена Бондаренко. - Нелегальні аборти – це смертність, каліцтво жінок, або, щонайменше, величезна психологічна травма. Треба піддавати кримінальному покаранню тих, хто робить такі аборти, або тих, хто вдається до допомоги лікарів у нелегальний спосіб".
 
Інше питання, яким стурбована правозахисниця - що робити з немовлятами, яких мами народжуватимуть, але не в змозі будуть прогодувати. На її думку, це може призвести до значного збільшення покинутих дітей.
 
"Я всіма фібрами серця підтримую ініціативу церкви заборонити переривання вагітності. Але перед тим, вочевидь, варто було б подбати про збільшення й наявність добре забезпечених дитячих притулків при церкві. Адже зараз державі абсолютно байдуже, що буде з покинутими дітьми. Далі це може просто наростати хвилеподібно", - наголосила Бондаренко.
 
Було б чудово, за її словами, якби цих дітей-сиріт усиновлювали українські родини.
 
"Як свідчить статистика, люди бажають усиновлювати лише здорових діток. Натомість відмовляються від них зазвичай ті батьки, у яких народилися хворі немовлята. Це означає, що кількість покинутих, хворих діток постійно збільшуватиметься у притулках, дитбудинках і сиротинцях", - зауважила правозахисник.


Джерело: Експрес 06 квiтня 2012


Тегидіти-сироти,   заборона на аборти

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.