ВООЗ: серед підлітків вагітніє кожна п'ята
Всесвітня організація охорони здоров'я звернула увагу країн-членів ВООЗ на проблему підліткової вагітності, що стала на думку експертів ВООЗ загальносвітовим негативним соціальним феноменом
Статистика, ще віднедавна характерна для груп з низьким і середнім рівнем доходу, зростає сьогодні вже й за рахунок більш благополучних держав: в цілому в світі кожна п'ята дівчина народжує дитину, не досягнувши 18-річчя, повідомляє «Medikforum.ru».
Таким чином щороку близько 16 мільйонів дівчат у віці від 15 до 19 років і 2000000 молодше 15 років стають матерями, наводять сумні цифри представники ВООЗ на офіційному сайті організації.
«Народження дітей в підлітковому віці має серйозні наслідки для самої дівчини і для дитини, особливо в регіонах з низьким рівнем охорони здоров'я. У ряді країн підлітки менш охоче, ніж дорослі люди, звертаються за кваліфікованою допомогою в процесі пологів », - йдеться в поширеному лікарями повідомленні.
Про те, наскільки серйозна проблема підліткової вагітності, повідомляє бюлетень, який був опублікований ВООЗ спільно з Об'єднаним фондом народонаселення. За даними довідника три мільйони дівчат у віці 15-19 років щорічно роблять аборти, і не завжди ця операція проводиться в належних умовах. Як наслідок, в країнах з низьким і середнім рівнем доходу ускладнення під час вагітності та пологів є основною причиною смерті серед дівчат у віці 15-19 років. Випадки мертвонародження і смерті новонароджених у матерів-підлітків відбуваються на 50% частіше, ніж серед жінок у віці 20-29 років.
Експерти з тривогою відзначають, що серед багатьох народів світу ранній шлюб і народження дітей дівчиною-підлітком є звичайною практикою. Так, в країнах з низьким і середнім рівнем доходу понад 30% дівчат виходять заміж у віці до 18 років, приблизно 14% стають дружинами не досягнувши і 15-річчя. Найбільш ефективним способом вирішення даної проблеми, на думку фахівців, є доступність освіти (чим більше років навчання за плечима, тим рідше зустрічається рання вагітність) і статеве виховання.
«Глобальне дослідження показало, що тільки 36% молодих людей і 24% дівчат у віці від 15 до 24 років з країн з низьким і середнім рівнем доходу мають всебічні і правильні знання про те, як захистити себе від ВІЛ», - повідомляє ВООЗ.
В цілому рекомендації, підготовлені експертами організації, націлені на шість ключових завдань: це скорочення шлюбів у віці до 18 років, підтримка скорочення вагітностей у віці до 20 років, збільшення використання контрацептивів серед молоді, яка перебуває в групах ризику з точки зору небажаної вагітності, ліквідація насильних сексуальних контактів, популяризація кваліфікованої медичної допомоги під час вагітності і після пологів серед підлітків.
Джерело: Комментарии 15 травня 2012
Додати коментар Коментарi (0)