Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Успішні історії з міста Корюківка на Чернігівщині

 Зробити навчання та розвиток дітей Чернігівщини безпечним та доступним -  основне завдання усіх команд, що працюють у межах проєкту «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні». На це налаштована робота усіх просторів та мобільних бригад, дружніх до дітей та молоді.

Окрім цікавих розвиваючих занять, команда простору у місті Корюківка на Чернігівщині працює над надолуженням так званих освітніх втрат – пробілів у знаннях учнів, які з`являються внаслідок постійних зривів уроків через тривоги. І не тільки!

Підтримку у складних життєвих ситуаціях складно показати на фотографіях, але така робота теж дає неймовірно успішні результати. І ось приклад:

У 2022 році для вступу у вищий навчальний закдлад замість ЗНО ввели Національний мультипредметний тест (НМТ). Нова форма вступного випробування  для здобуття вищої освіти в Україні була покликана прискорити навчальні процеси, адже через постійні повітряні тривоги неможливо збирати багато дітей на тестування протягом тривалого часу. НМТ проходить в 1 день, і випускники здають одразу 4 предмета, тоді як ЗНО учні складали за принципом 1 день – 1 предмет. Однак виявилось, що з НМТ теж не все просто. По-перше тестування теж перериваються тривогами, уявляєте у якому психологічному стані проходять це випробування випускники? А крім того, скласти тести з 4 предметів в один день складно і без тривог.

Двом випускникам з Корюківки, Кирилові і Артему, не вдалось скласти НМТ і з планами про вищу освіту довелось попрощатись. Впоратись з розгубленістю хлопцям допоміг кейс-менеджер команди проєкту. Дорослий наставник Олександр спочатку заспокоїв 17-річних хлопців, адже провал тесту – це завжди стрес. А потім переконав їх не втрачати навчальний рік і спробувати знайти інші освітні заклади за обраними професіями, де не потрібен НМТ. Олександр порадив різні варіанти, хлопці поміркували і прийняли важливі у житті кожної людини рішення!

Кирило вступив у коледж ДСНС, де навчається одразу на трьох спеціальностях: радіо-телефоніст, командир відділення і пожежник. Розповідає, що перші враження від навчання позитивні, адаптація проходить успішно, а нові виклики його не лякають, навпаки зацікавлюють. Артем обрав деревообробку і навіть уже знайшов підробіток, адже ця спеціальність дуже затребувана на ринку праці.

Ось такий уже видимий позитивний вплив справляє робота команди проєкту на життя дітей та молоді Чернігівщини!

Проєкт «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні» реалізується Жіночим консорціумом України у партнерстві зі Street Child Ukraine за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. Голвне завдання проєкту - зробити навчання та розвиток дітей Чернігівщини безпечним та доступним. У межах проєкту у Чернігівській області працює три безпечні простори для дітей та дві мобільні бригади, що надають послуги у прикордонних населених пунктах.  

Нагадаємо, що це вже другий проєкт, який ЖКУ реалізує у партнерстві зі Street Child Ukraine. Впродовж 2022-2023 років ми реалізували проєкт «Освіта у надзвичайних ситуаціях». Його основним завданням було зробити навчання в Україні безпечним та доступним, і надати дітям можливість отримувати якісну освіту. Проєкт охопив 18 освітніх закладів на деокупованих територіях Київської і Чернігівської областей.


Джерело: Жіночий консорціум України 04 жовтня 2024


Тегидіти,   Україна,   Діти,   Історії,   успіх,   історії

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".