Українські підлітки все частіше свідомо прощаються із життям
Кількість суїцидів серед юнаків та дівчат віком від 12 і до 18 років змусила хвилюватися найдосвідченіших психологів. Серед причин – непорозуміння та внутрішня самотність.
Лише торік у цій реанімації з того світу повернули 30 юнаків та дівчат, віком від 12 до 15 років. Психіатру Галині Пилягіній довелося рятувати навіть дев’ятирічного хлопчика. Найчастіше причиною суїциду є внутрішня самотність і нерозуміння друзів чи дорослих. А от приводом покінчити з життям може бути банальна сварка, проблеми у школі, ігнорування інтересів підлітка. Якщо під час розмови дитина хоч висловила небажання жити – це не просто емоція, а сигнал для дорослих негайно звернути увагу на її психічний стан.
«Коли людина говорить, що вона не хоче жити, це говорить про те, що вона знаходиться у тяжкій кризі. Вона говорить про те, що «я зі своїм життям не справляюся і просить допомоги, а не просто маніпулює і демонструє», – каже лікар-психіатр Галина Пилягіна.
Те, що молода людина, позбавляючи себе життя, хоче лише привернути до себе увагу – міф, кажуть фахівці. Найчастіше, це бажання втекти від проблеми. Долати труднощі не такими радикальними методами підлітків навчають у цьому відділенні. Коли на душі туга, не стільки таблетка творить дива, а звичайна довірлива розмова, кажуть психологи.
«Це проблема наших батьків, які не хочуть вчитися спілкуватися зі своїми дітьми, апріорі вважається, що батьки стали батьками і вони все вміють», – говорить психолог Вікторія Семенцул.
Сварки з вчителями у школі, непорозуміння з друзями та скандали вдома з приводу навчання – замкнуте коло підліткових проблем змусило Аліну ковтнути жменю пігулок, аби нікому не заважати.
«Я вкрала у бабусі три пачки «Клофеліну» і з'їла їх, мені було погано, самотньо, я не бачила іншого виходу», – розповідає Аліна.
Гонитва за матеріальним затьмарює прості людські цінності. Українці досі плутають психолога та психіатра і бояться звертатися по допомогу, але іноді саме чужа людина може відвернути від найгіршого і врятувати дитяче життя
Джерело: ICTV 06 лютого 2012
Додати коментар Коментарi (0)