Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Українські підлітки все частіше свідомо прощаються із життям

Кількість суїцидів серед юнаків та дівчат віком від 12 і до 18 років змусила хвилюватися найдосвідченіших психологів. Серед причин – непорозуміння та внутрішня самотність.

Лише торік у цій реанімації з того світу повернули 30 юнаків та дівчат, віком від 12 до 15 років. Психіатру Галині Пилягіній довелося рятувати навіть дев’ятирічного хлопчика. Найчастіше причиною суїциду є внутрішня самотність і нерозуміння друзів чи дорослих. А от приводом покінчити з життям може бути банальна сварка, проблеми у школі, ігнорування інтересів підлітка. Якщо під час розмови дитина хоч висловила небажання жити – це не просто емоція, а сигнал для дорослих негайно звернути увагу на її психічний стан.
 
«Коли людина говорить, що вона не хоче жити, це говорить про те, що вона знаходиться у тяжкій кризі. Вона говорить про те, що «я зі своїм життям не справляюся і просить допомоги, а не просто маніпулює і демонструє», – каже лікар-психіатр Галина Пилягіна.
 
Те, що молода людина, позбавляючи себе життя, хоче лише привернути до себе увагу – міф, кажуть фахівці. Найчастіше, це бажання втекти від проблеми. Долати труднощі не такими радикальними методами підлітків навчають у цьому відділенні. Коли на душі туга, не стільки таблетка творить дива, а звичайна довірлива розмова, кажуть психологи.
 
«Це проблема наших батьків, які не хочуть вчитися спілкуватися зі своїми дітьми, апріорі вважається, що батьки стали батьками і вони все вміють», – говорить психолог Вікторія Семенцул.
Сварки з вчителями у школі, непорозуміння з друзями та скандали вдома з приводу навчання – замкнуте коло підліткових проблем змусило Аліну ковтнути жменю пігулок, аби нікому не заважати.
 
«Я вкрала у бабусі три пачки «Клофеліну» і з'їла їх, мені було погано, самотньо, я не бачила іншого виходу», – розповідає Аліна.
Гонитва за матеріальним затьмарює прості людські цінності. Українці досі плутають психолога та психіатра і бояться звертатися по допомогу, але іноді саме чужа людина може відвернути від найгіршого і врятувати дитяче життя

Джерело: ICTV 06 лютого 2012


Тегипідлітки,   самогубства

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.