Українські діти харчуються тепер по-новому: скарг вагон
Розпочався новий навчальний семестр у школах та з'ясувалося, що українські діти харчуються тепер по-новому
Скарг за перші дні навчання від батьків ви можете знайти вагон у будь-якій тематичній групі.
Ми спробували розібратися у питанні, хоча можна було вже зупинитися на тому, що рецептурну картку розробляла команда Клопотенка.
Але ми вирішили почитати більш детально. Якщо коротко, то старий анекдот про "гасло файне, мета кепська" знову актуальний.
Якщо ви хочете трохи підняти собі настрій, уявіть обличчя шкільного кухаря з якоїсь сільської чи районної школи, якому повідомляють, що тепер у меню є наступні позиції:
- СУП АВГОЛЕМОНО
- ЧІЛІ КОН КАРНЕ З КУРКОЮ \ ЧИЛІ КОН КАРНЕ З ЯЛОВИЧИНОЮ
- ПАН ДЕ КАЛАТРАВА
- БЛАНМАНЖЕ
- МАК ЕНД ЧІЗ
- ЯБЛУКО КАРКАДЕ
- КІФЛИК
- ФРАНЦУЗЬКА ПЕЧЕНЯ З ЯЛОВИЧИНОЮ
- БОЛОНЬЄЗЕ
- ФРІТТАТА
та ще 10 сторінок різних страв.
Прибічники Клопотенко, звичайно ж, дорікнуть нам, що ми нагнітаємо, а до кожного рецепту йде технологічна карта, в якій описаний процес приготування, тощо.
Ми не полінувалися і скачали.
У першому ж документі, крім друкарських помилок у вигляді пропущених літер (іноді виходить забавно, наприклад "Подають фріттату попередьо") та кривої верстки, коли частина тексту залишається "за кадром", ми знайшли чудові слова типу "напівготовність".
Для тих, хто далекий від кулінарії та техкарт пояснемо: техкарта - це максимально чітка інструкція, яка дає можливість приготувати страву, покроково дотримуючись інструкцій.
У ній може бути "напівготовність" , "додати до смаку" й інших вольностей.
У ній має бути чітка температура, чіткий час та чітка характеристика продуктів та інгредієнтів.
Зате під цю справу вдало розпиляли, наскільки ми розуміємо, швейцарський грант і, мабуть, бюджетні кошти.
Але навіть якщо не розпиляли, то в будь-якому випадку зроблено настільки неякісно, що результат ми бачимо вже в перший тиждень навчання, причому по всій країні синхронно.
Клопотенко розповів чому нове меню може не подобатися школярам. І що в цьому випадку робити
За його словами, якщо діти не в захваті від харчування, батьки можуть:
Переглянути НОРМИ ХАРЧУВАННЯ. Якщо їжа не відповідає прописаним там тезам, це порушення.
Дізнатися, чи відмовилися у школі повністю від цукру та солі. Якщо так – то це не коректно. Кулінар зазначив, що діє перехідний етап, згідно з яким кількість солі та цукру має зменшуватися поступово.
Якщо в школі оголосили, що страви готуються в «карті Клопотенко» - подивитися, які страви пропонував кулінар, як вони виглядають і перевірити, чи вона схожа на їжу в школі. Якщо є невідповідності, це порушення. Побачити фото страв, покрокову підготовку та інші подробиці меню можна ТУТ.
Що робити, якщо виявили порушення
Попросити пояснень у адміністрації школи. Якщо школа не реагує – звернутися до ДПС. Для цього створено спеціальний чат-бот у телеграмі: @derzhspozhivsluzhba_bot
- Але навіть за всіх цих обставин я розумію, що деякі кухарі мають недостатню кваліфікацію. Тому в лютому-березні моя команда Культура їжі I Cult Food разом із Україно-швейцарським проектом Діємо Для Здоров'я запустять в обласних центрах офлайн-тренінги для кухарів, - наголосив Клопотенко.
Джерело: rayonka.com 13 сiчня 2022