Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Україні необхідні експерти для судових процесів над дітьми

В Україні немає судових психіатрів та лікарів-наркологів, компетентних в роботі з дітьми і які мають право приймати відповідні рішення. Про це в прямому ефірі телеканалу «Київ» повідомив Семен Глузман - президент Асоціації психіатрів України, правозахисник.

«5-6 років тому деякі психіатричні діагнози просто не ставилися в нашій країні. Не було у нас синдрому гіперактивності, синдрому аутизму - була маса діагнозів недоумства і діти йшли в інтернати, хоча насправді значна частина з них могла б реалізуватися в дорослому житті. Це зона компетенції ювенального судді, але він не повинен ставити діагноз, для цього потрібні експерти. Але і суддя повинен знати, що таке можливо. Так, ми створимо якихось супер-суддів, які будуть знати дуже багато про підлітковий вік, але для того, щоб суддя кваліфіковано приймав рішення, потрібні експерти, потрібні радники, і ось цих радників у нас немає», - підкреслив він.

Семен Глузман також зазначив, що актуальним є створення тимчасових притулків для дітей, куди можна помістити дитину на 1-3 доби. Там з ним будуть працювати спеціально навчені психологи, і потім служба при необхідності повинна вибачитися перед батьками. Сама ж система ювенальної юстиції повинна спиратися на європейський досвід, при цьому враховуючи українську специфіку.
 


Джерело: Хрещатик 02 серпня 2012


Тегизахист прав дітей,   ювенальна юстиція,   дитяча злочинність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".