Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У волинських навчальних закладах дискримінують дітей

Дискримінаційні назви навчальних закладів у Волинській області планують змінити на черговій сесії обласної ради, хоча відповідне рішення мало б бути прийняте ще у 2004 році.

 Про це під час селекторної наради 18 квітня повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

 Йдеться про назви, які дискримінують дітей за соціальним походженням або станом здоров’я, наприклад «школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку».

Посадовець зазначив, що рішення про заборону дискримінаційних назв прийняли ще у 2004 році. У 2011 році був указ Президента України, який мав привести всі назви навчальних закладів у відповідність. А в грудні 2011-го «для особливо обдарованих областей» був лист-роз’яснення від профільних міністерств. Більшість областей таке рішення прийняли.

«Є просте елементарне рішення, яке не потребує жодної копійки з бюджету, ніяких інтелектуальних зусиль. Воно потребує 20 хвилин роботи начальників управлінь охорони здоров’я і освіти, 2 хвилин замголови адміністрації, 30 секунд голосування на сесії обласної ради», – зазначив Павленко.

Хоча, зі слів начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Олександра Хомича, вже всі вивіски змінені, втім атестати діти, ймовірно, отримають ще зі старою назвою, яка містить дискримінаційні означення.

«Ну не у вивісках справа, а в атестаті, який отримує дитина. Якщо начальник управління освіти, який навіть 4 місяці працює, цього не зрозумів, отримавши публічне доручення президента, указ і роз’яснення профільного міністра, тоді хай пише на своїй вивісці: начальник управління освіти з розумовою відсталістю». Так не можна. А це дуже просте рішення, воно технічне», – додав Павленко.
 


Джерело: ВолиньPost 19 квiтня 2012


Тегизахист прав дітей,   дискримінація дітей,   навчальні заклади

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.