Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У школах проведуть всеукраїнський урок із медіаграмотності

У всіх школах України 17 та 18 лютого проведуть всеукраїнський урок із медіаграмотності.

Про це під час пресконференції в Укрінформі на тему: "Всеукраїнський урок з медіаграмотності" розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Історична подія і для МОНу, і для країни в цілому, тому такий урок проводиться вперше по всій країні. Безперечно самі школи будуть обирати коли проводити цей урок. Завдяки указу Президента і постанові уряду, які вийшли щодо Дня єдності, такий урок є більш ніж символічним, в час коли інформаційні атаки фактично тривають щодня з боку Російської Федерації, ми знаходимося в епіцентрі дезінформації, яку нам наш сусід подарував", - сказав Ткаченко.

Міністр зауважив, що медіаграмотність - один із найважливіших елементів з навичок, якими можуть користуватися всі люди змалечку, для того, щоб запобігти поширенню маніпуляцій, фейків, і щоб розвивати навички елементарної інформаційної гігієни.

"Я дуже радий, що МОН долучається до цього процесу, ми сподіваємося у співпраці з вами розширити і зробити постійними такі уроки, і розширити ту кількість шкіл, які задіяні вже в курсах медіаграмотності, які наразі є в 10% шкіл по території України", - зазначив Ткаченко.

Водночас, як зауважила керівниця національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" Валерія Ковтун, ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені указом Президента від 14 лютого. Всеукраїнський урок із медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше.

"Урок рекомендовано до проведення сьогодні та завтра", - додала вона.

Директор Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” Євген Баженков зазначив, що в дитині необхідно виховувати критичне мислення, щоб вона змогла і сама навчитися, а іноді й підказати батькам, як користуватися інформацією.

"Для того, щоб провести цей урок, введеться вже багато років велика робота, підготовлена і значна кількість навчальних матеріалів для учнів, і навчальних посібників для вчителів, які пройшли відповідну експертизу. Ними всіма можна скористатися, вони всі є у відкритих джерелах...", - сказав Баженков.

За його словами, медіаграмотність є не тільки визначенням і орієнтацією в медіапросторі, а набагато ширшим питанням. Баженков додав, що сьогодні доступ до інформації має будь-яка дитина, але навіть не завжди доросла людина може відрізнити, де є фейкова інформація.

Крім того, він зауважив, що наразі ведеться робота над тим, щоб в наступному навчальному році провести вже тиждень медіаграмотності.

Вчителі можуть скористатися навчальними матеріалами для уроків на онлайн-платформі національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр».

Всеукраїнський урок із медіаграмотності-2022 ініційований Міністерством освіти та науки спільно з національним проєктом з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики.


Джерело: УКРІНФОРМ 18 лютого 2022


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини,   урок із медіаграмотності

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми