Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У німецькій школі заборонили нешанобливі вітання

Директор школи в невеликому баварському місті Пассау (Німеччина), обурена манерами своїх підопічних, наклала заборону на використання вітань Hallo і Tschüss, які, на її думку, нешанобливі. Віднині учні мають використовувати лише шанобливі вітання - Servus або Grüß Gott.

"Молоді потрібно навчитися ставитися до старших людей інакше, ніж до ровесників. Подібні формули вітання можуть у цьому допомогти. Hallo зовсім не означає зневаги, але деякими може тлумачити саме так", - йдеться в заяві директора середньої школи Св.Миколая у Пассау Петри Зайберт.

Hallo ("привіт") вже давно вживається по всій Німеччині як універсальна форма вітання у всіх вікових групах і соціальних шарах. Так німці вітаються не лише з друзями або сусідами, але і з начальниками і навіть з незнайомими людьми.

Північнонімецька форма прощання Tschüss ("прощавай") поширилася в останніх 60 років по всій Німеччині. Її також вживають незалежно від віку і соціального положення.

Класичне auf Wiedersehen ("до побачення") поступово втрачає свою популярність, поступаючись Tschüss або менш формальному Tschau - онімеченому варіанту італійського сiao, яке, до речі, теж благополучно прижилося в німецькій мові.

У Баварії при зустрічі прийнято говорити один одному Grüß Gott ("Благослови тебе Господь"). Жителі інших федеральних земель частенько сміються над баварським Grüß Gott, яке також можна перекласти як "Передавай Богові привіт", і зі сміхом відповідають: "Якщо лише я його зустріну".

Експерти обурені цією забороною, оскільки вважають, що підлітки, які вітаються з вчителями, вже заслуговують на пошану, бо це вже рідкість для багатьох шкіл.


Джерело: Освітній портал 20 лютого 2012


Тегизахист прав дітей,   школа,   школярі,   вітання

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".