Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Вінниці поменшало злочинів, які скоюють неповнолітні

За останні три роки у Вінниці більш ніж вдвічі зменшилась кількість дітей, які скоїли злочини. У 2009 році межу закону переступило 111 неповнолітніх, у 2011 році - 51. За цей період на 15% поменшало і злочинів, які були скоєні підлітками.

У 2009 році Вінницька міська рада затвердила програму «Вінниця - місто, дружнє до дітей». Таким чином виконавчі органи міської ради поставили перед собою завдання створити необхідні умови для того, аби Вінниця стала комфортною, зручною і відкритою для дітей. Відповідно, активізувалась робота усіх підрозділів міської ради, робота яких в тій чи іншій мірі пов'язана із дітьми. Кожен департамент і відділ розробив свої заходи і відпрацював шляхи їх реалізації. В результаті цієї роботи у вінницьких школярів зросла успішність, побільшало спортивних і творчих досягнень, активніше запрацювали дитячі омбудсмени та шкільні лідери, в місті значно поменшало негативних проявів поведінки серед підлітків.

Про свою роботу з дітьми в напрямку правової освіти на черговому засіданні виконавчого комітету розповіла начальник служби у справах дітей Людмила Шафранська. За її словами, позитивна динаміка по зменшенню кількості підлітків, які скоюють злочини, в тому числі пов'язані і з покращенням правових знань дітей міста та посиленням профілактичної роботи. За останні роки вона значно активізувалась. У 2011 року працівники служби у справах дітей провели 73 зустрічі з учнями, студентами та їх батьками у навчальних закладах міста. Такими заходами було охоплено близько шести тисяч осіб. За п'ять місяців цього року вже було проведено майже 50 таких зустрічей, в яких взяли участь 3320 осіб.

Окрім цього, минулого року працівники служби у справах дітей провели більше 600 профілактично-роз'яснювальних бесід з підлітками та їх батьками з метою роз'яснення вимог законодавства України у сфері охорони дитинства, норм права, що передбачають юридичну відповідальність за правопорушення. Протягом поточного року проведено вже 572 таких бесіди.

Іще однією формою роботи у напрямку правової освіти дітей та дорослих є надання соціально-правових консультацій. Минулого року служба у справах дітей надала більш ніж 1200 таких роз'яснень, а у поточному - вже понад 1000.

У місті проводиться ще ряд заходів, спрямованих на підвищення правової освіти дорослих і дітей. До цієї роботи долучаються і вчителі шкіл та викладачі навчальних закладів усіх рівнів акредитації. «Результатом активної роботи з поширення правових знань серед дітей міста, превентивної та профілактичної роботи щодо попередження правопорушень в підлітковому середовищі, стала тенденція до зниження рівня злочинності серед неповнолітніх міста Вінниці, - говорить начальник служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська. - Разом з цим актуальними залишаються питання бездоглядності, правопорушень та злочинності у дитячому середовищі. Для посилення роботи у цьому напрямку ми плануємо у цьому році залучити до просвітницької діяльності представників громадських організацій міста, дитячої громадської організації «Лідер», дитячої дорадчої ради, членів координаційної ради з питань впровадження програми «Вінниця - місто, дружнє до дітей», дитячих омбудсменів тощо».
 


Джерело: Моя Вінниця 07 червня 2012


Тегипідліткова злочинність,   підлітки схильні до правопорушень,   неповнолітні правопорушники,

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.