Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Німеччині ухвалили закон про конфіденційні пологи

Конфіденційні пологи дозволяють жінкам у скруті зберігати свою анонімність. Імена рідних матерів діти дізнаватимуться після свого 16-річчя. Відповідний закон ухвалив Бундестаг.
 
Вагітні жінки в Німеччині, які опинилися в скрутній ситуації, в майбутньому зможуть анонімно народжувати дітей у пологових будинках. Відповідний закон Бундестаг ухвалив у п'ятницю, 7 червня. Персональні дані матері зберігатимуться в конверті у федеральному відомстві з питань сім'ї. Після того, як дитині виповниться 16 років, вона матиме право дізнатися ім'я матері, але тільки якщо та не заперечуватиме. Жінка може вимагати, щоб документи дитині не видавали, аргументуючи це тим, що боїться реакції родичів чи почувається в небезпеці. В такому випадку рішення ухвалитиме суд. Аби новий закон набрав чинності, за нього має проголосувати ще представництво федеральних земель - Бундесрат.
 
Таке нововведення має стати своєрідною альтернативою анонімним пунктам прийому немовлят - так званим "скринькам для немовлят". Такі пункти існують у Німеччині з 1999 року в різних організаціях - від жіночих консультацій до лікарень. Їхня мета - врятувати життя немовляти, якого жінка хотіла б позбутися після пологів.

"Скринька для немовляти" - щось на кшталт маленьких дверей, за якими розташоване маленьке ліжечко з підігрівом, де можна залишити таємно народжену дитину. Коли двері зачиняються, спрацьовує система сигналізації, яка сповіщає медичних працівників про "поповнення". Знайденим діткам надають медичну допомогу, а згодом віддають названим батькам - у так звані патронатні родини. При цьому рідна мати в перші тижні життя дитини може забрати. Якщо цього не сталося, тоді дитина фактично ніколи не має шансу дізнатися про своє походження. За даними дослідження Німецького інституту молоді, у 1999-2010 роках у "скриньках" було знайдено майже тисячу немовлят.
 
Критики: недоопрацьований закон
 
З одного боку, новий закон підтримує право дитини знати своє походження, з іншого - він захищає право матері на тимчасову анонімність, щонайменше в її соціальному оточенні, пояснює у розмові з DW Бернд Вакер, експерт із усиновлення міжнародної федерації захисту прав дітей Terre des Hommes. Однак, на його думку, закон недопрацьований, бо не скасовує анонімні пункти прийому немовлят. Представники TerredesHommesвважає анонімні пункти прийому новонароджених непотрібними, оскільки вони не виконують своєї функції. Адже щороку досі близько 35 дітей у Німеччині знаходять вбитими або кинутими напризволяще. Реальна цифра має, однак, вищою, оскільки регулярно лунають повідомлення про загиблих немовлят, тіла яких знайшли на смітниках, закопаними в кадках з квітами та в лісах.

Про такі випадки говорять і прибічники нового закону. Можливо він дозволить урятувати більше життів? Натомість фахівці Об'єднання акушерок Німеччини помітили в законі чимало прогалин. "Буде охоплено тільки маленьку групу, а саме тих, хто в обмін на анонімні пологи погоджується віддати дитину на всиновлення", - каже Катарина Єшке, член президіуму об'єднання, в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk. На її думку, закон не допоможе жінкам, які хотіли б народити анонімно, але не обов'язково хотіли бвіддавати немовля на всиновлення.
 
Експертка наводить приклади жінок, які вимушено займаються проституцією чи походять із сімей, де з ними жорстоко поводяться. За її спостереженнями, вони, навіть таємно народивши, часто вирішують все-таки залишитися з дітиною. "Ми вимагаємо послідовного захисту прав дітей у всіх можливих конфліктних ситуаціях", - сказала фахівець. Катарина Єшке вимагає, щоб можливість конфіденційних пологів була доступною для всіх жінок незалежно від того, що вони вирішать після народження дитини.
 


Джерело: DW.DE 10 червня 2013


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   Німеччина

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми