Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Нью-Йорку школяркам роздають оральні контрацептиви

Можна без перебільшення сказати, що на другий термін президента Барака Обаму переобрали жінки. Загалом у країні 55% американок віддали свої голоси за чинного президента. Обамі вдалося переконати жінок, що він краще відстоюватиме їхні права, ніж його опонент, республіканець Мітт Ромні.

Обама зокрема пропагує – як спосіб боротьби з абортами – поширення безкоштовних протизаплідних засобів. Це проблема, яка особливо гостро стоїть серед підлітків у великих містах. Кожного року у Нью-Йорку вагітніють понад 70 тисяч дівчат віком до 17 років. Тож чимало державних шкіл міста підтримують програму, за якою підлітків забезпечують контрацептивами та вчать правилам безпечних статевих стосунків вже з 14-річного віку. Утім, чимало батьків цим незадоволені.

Кожного року у Нью-Йорку народжують понад дві з половиною тисячі дівчат віком до 18 років. Багато з них одразу залишають навчання. Тому минулого року офіційні особи започаткували програму, яка пропонує гормональні контрацептиви школяркам у тринадцяти школах, де зареєстровано найбільшу кількість вагітностей. Презервативи у школах пропонують уже давно, але не ін’єкції препаратів «Депо-Провера» чи «План-Б», які приймають після незахищеного статевого акту.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ вважає, що така програма необхідна. «Гарні новини у тому, що нам таки вдалося дещо приборкати підліткову вагітність та знизити її за останні десять років на 25%. Погані новини – дівчата досі вагітніють у дуже ранньому віці», – каже він.

Мішель Гендельман – сестра-акушерка та мати двох дівчат шкільного віку. Вона каже, що місто захищає право підлітків на контрацепцію та аборти без згоди на це батьків. «Вони мають право отримати безкоштовну та конфіденційну допомогу, а це запобігає розповсюдженню інфекцій. Вони можуть пройти аналіз на ВІЛ-СНІД та захистити себе від небажаної вагітності», – зазначає вона.

Батьки можуть не дозволити своїм дітям брати участь у програмі. Щоправда, як каже голова Батьківського комітету Нью-Йорка Мона Дейвідс, більшість батьків навіть не знають про її існування. «Мер Блумберґ та міністерство освіти не можуть позбавляти нас права не дозволяти власним дітям приймати гормональні ліки без нашого відома та дозволу», – заявляє Дейвідс.

Вона вважає, що в школах дітям без дозволу на те батьків не повинні давати навіть аспірин. Щодо контрацептивів, каже вона, то не варто забувати про їхній довготривалий ефект на репродуктивну функцію жінки.

Натомість Гендельман каже, що гормональні засоби не становлять загрози для здоров’я. «Вони не містять естрогену, тому не викликають закупорки судин. Небезпечних побічних ефектів просто нема. А от рання вагітність насправді є загрозою для здоров’я», – стверджує вона. Самі ж школярі у своїх думках із цього приводу розділилися.

Мона Дейвідс натомість вважає, що існують кращі шляхи попередити підліткову вагітність. «Якщо мер Блумберґ насправді дбає про наших дітей та хоче боротися з підлітковою вагітністю, він повинен вкладати гроші у наші державні школи, він повинен наповнити коштами шкільні бюджети, щоб нашим дітям пропонували позашкільні заняття та різноманітні програми», – наголошує голова Батьківського комітету Нью-Йорка.

Дейвідс каже, що її організація має намір подати позов проти адміністрації з вимогою зробити батьківській дозвіл обов’язковим при наданні школярам контрацептивів.
 


Джерело: Радіо Свобода 21 листопада 2012


Тегизахист прав дітей,   підлітки,   США,   контрацепція,   підліткова вагітність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.