Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У МВС підтримують правозахисників щодо реформування приймальників-розподільників для дітей

Приймальники-розподільники для дітей системи МВС мають бути кардинально реформовані. Такими є висновки громадських організацій у результаті моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей системи МВС. Даний моніторинг був проведений упродовж січня-червня цього року коаліцією громадських організацій «Права дитини в Україні» за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» та Міжнародної організації «Save the Children».

Про це під час брифінгу у міліцейському відомстві повідомив начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко.

Як зазначив начальник підрозділу, такий моніторинг було вирішено провести за ініціативи МВС. «Ми повністю поділяємо стурбованість правозахисників й підтримуємо їхню думку щодо необхідності проведення реформ в цих закладах для кращої реалізації прав дитини у конфлікті з законом», - сказав Олексій Лазаренко.

«Приймальники-розподільники у тому вигляді, як вони існують на даний час, мають бути реформовані, а ресурсну базу цих закладів слід використати для створення центрів для дітей у конфлікті з законом. Про це засвідчили результати нашого моніторингу», - повідомив директор Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

За його словами, існує наявна недосконалість законодавства, що є передумовою для порушення прав дітей. Такими порушеннями є: обмеженість доступу дитини до правової допомоги, незабезпечення права на приватність та особистий простір, відсутність заходів соціалізації та ресоціалізації, обмежений доступ у нічний час до кімнат особистої гігієни, неохоплення навчальним процесом з урахуванням віку, розвитку та знань дитини.

За словами Голови Всеукраїнської Фундації «Захист прав дитини» Євгенії Павлової, нині існує багато невідповідностей національного законодавства міжнародним нормам і стандартам щодо утримання дітей в приймальниках-розподільниках.

«Це стосується не лише «м’яких стандартів», порушуються базові права дитини, викладені у Конвенції ООН з прав дитини, Міжнародному пакті про громадянські і політичні права, Європейській конвенції про права людини. Через відсутність мультидисциплінарного підходу й прогалин у міжвідомчій співпраці в Україні до цього часу не створена належна система ресоціалізації. Право на освіту, інформацію, приватність носять суто декларативний характер», - зазначила Євгенія Павлова.

Підсумовуючи думки всіх представників громадських організацій, Олексій Лазаренко, зазначив, що в умовах сьогодення такі установи мають працювати в новому форматі, передусім, за напрямком соціалізації та ресоціалізації, а також передбачати застосування відповідних виховних та корекційних програм з метою профілактики майбутніх правопорушень серед дітей.
 


Джерело: Урядовий портал 06 вересня 2013


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   МВС

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.