У Луцьку не бажають харчувати безкоштовно дітей «бізнесменів і комерсантів»

Харчування учнів 1-4 класів вартує близько 35 мільйонів гривень. Лише 4,5 мільйона з них забезпечує міський бюджет для дітей пільгових категорій.
Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів 10 січня.
Зокрема, депутати розглядали видатки на освіту міста. Всього, повідомила директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова, на освіту міста цьогоріч мають витратити 337 мільйонів гривень, з них 243 мільйони – освітньої субвенції. Решта видатків забезпечується з місцевого бюджету, і левова їх частка - видатки на профтехосвіту, комунальні послуги і зарплату технічних працівників.
Дискусію викликало питання оплати харчування дітей 1-4 класів. Нагадаємо, з минулого року безкоштовно в школах харчуються лише діти пільгових категорій. Решта плати лягає на плечі батьків. У 2017 році на харчування пільгових категорій дітей закладено 4,5 мільйона гривень.
Якщо ж запровадити співфінансування оплати харчування учнів 1-4 класів, то міському бюджету треба мінімум 15 мільйонів гривень на цей рік за формулою 50х50 (50% місто і 50% батьки).
«Не варто піднімати це питання», - вважає заступник міського голови Андрій Киця. А присутня депутат Алла Надточій вигукнула: «Батьки чітко вираховують, скільки дитина з’їдає. Моя дитина не харчувалася 4 роки».
Андрій Киця згодом мовив: можливо, варто визначити ще якусь категорію дітей, яка не визнана пільговою. Депутати пропонували передбачити хоча б частку співфінансування у розмірі 20%, проте це у міській раді все-таки пропонують не робити.
«Якщо будемо годувати дітей забезпечених людей – бізнесменів і комерсантів, це буде не зовсім правильно. В школах виникають ситуації, коли діти, які не належать до пільгових категорій, і опиняються у важкій ситуації, і директори знаходять, як цих дітей харчувати», - переконував Андрій Киця.
Він зазначив: з моменту, коли міський бюджет припинив фінансувати харчування учнів, сума витрат на харчування зменшилася на 10-15%. Причому, це сталося за рахунок того, що батьки обирають порції для своїх дітей: за 10, 12 чи 15 гривень і контролюють, чи з’їдають порції діти, чи ні.
Урешті, депутати вирішили повернутися до цього питання в лютому, під час перерозподілу вільних залишків, і подумати над тим, кого ще крім пільгових категорій в Луцьку можуть харчувати за кошти бюджету.
Джерело: Волинські новини 11 сiчня 2017
Додати коментар Коментарi (0)