Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Китаї можуть скасувати обмеження народжуваності

Впливова китайська дослідницька організація China Development Research Foundation заявила, що Китаю слід почати поступове скасування своєї непопулярної політики однієї дитини на сім'ю та дозволити сім'ям заводити по дві дитини до 2015 року.

Фонд, який має тісні зв'язки з урядом, оприлюднив цю рекомендацію у звіті.

У документі наголошується, що Китай вже заплатив величезну політичну і соціальну ціну за політику однієї дитини в сім'ї.

Згідно зі звітом, вона призвела до соціального конфлікту та високих адміністративних витрат, а також побічно сприяла довгостроковому гендерному дисбалансу при народженні.

У звіті пропонується скасувати всі обмеження на народження дітей до 2020 року.

Китайська влада захищає політику однієї дитини на сім'ю, заявляючи, що вона дозволила запобігти народженню сотень мільйонів людей і допомогла багатьом сім'ям вибратися з бідності.

Програма діє в КНР, де живе п'ята частина всього населення Землі, з 1979 року. Приймаючи її, влада побоювалася, що перенаселення перевантажує земельні, водні та енергетичні ресурси країни. У підсумку законодавчо було закріплено право однієї сім'ї в місті мати лише одну дитину. У селах родина може завести другу дитину за умови, що перша — дівчинка. Існує і ще кілька послаблень. Порушення правил тягне величезні штрафи, а в разі нездатності сплатити його — насильницький аборт.

У результаті багато жінок зазнали примусової стерилізації. За підрахунками правозахисників, за роки дії політики в КНР було скоєно більше 400 мільйонів абортів. Середня кількість дітей, народжених однією жінкою протягом життя, в Китаї знизилося з 5,8 до 1,8. Втім, для національних меншин діють більш м'які правила обмеження народжуваності.

Як вважають у China Development Research Foundation, нинішня демографічна політика призвела до старіння населення Китаю, яке налічує 1,34 мільярда осіб. За даними ООН, до 2050 року трудові ресурси країни скоротяться на 17%. В результаті КНР може зіткнутися з дефіцитом робочої сили з числа молоді, що спричинить зниження темпів зростання економіки. Крім того, за роки обмеження народжуваності значно зріс гендерний дисбаланс. Багато сімей, дізнаючись, що народиться дівчинка, переривали вагітність, бо хлопчик має кращі шанси на успіх у китайському суспільстві. Через це зараз в Китаї на 120 хлопчиків народжується 100 дівчаток.
 


Джерело: Дзеркало тижня 01 листопада 2012


Тегиправа дітей,   Китай,   народжуваність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.