Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Казахстані дозволили кастрацію педофілів

Депутати сенату парламенту Казахстану розглянули у двох читаннях й ухвалили закон «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан з питань захисту прав дитини».

Про це повідомляє ІА «Новини-Казахстан».

Законом вносять зміни до кодексу про шлюб та сім'ю, зобов'язують створити республіканський банк даних про дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків. Ця система буде забезпечувати взаємодію, обмін інформацією держорганів, що займаються питанням захисту прав дітей, органів центральних і місцевих рівнів, а також зарубіжних установ Республіки Казахстан, сказала сенатор Бирганим Айтимова, представляючи закон на пленарному засіданні.

Поправки також спрямовано на посилення покарання за злочини проти статевої недоторканності. У тому числі введено норму про примусову міру медичного характеру у вигляді хімічної кастрації педофілів.

«Хімічна кастрація – це тимчасове явище, необхідність для стримання людини від сексуального насильства. І це одноразова ін'єкція. Це не означає, що йому ін'єкцію зробили – і він на все життя таким залишився. Абсолютно не так. І це буде тільки в разі судового рішення медичних організацій», – пояснила сенатор.

Законом також вводять нову форму сімейного влаштування дітей – це гостьова сім'я, яка приймає вихованців дитячого будинку під час навчальних канікул, у вихідні та святкові дні, проводить з ними час.

«Цей захід проводять за договором між організацією, де проживають діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків. На сьогодні такі можливості в нашій країні є, близько 2 тисяч дітей зараз приймають у гостьовій родині», – поінформувала Айтимова.

Також вводять норми щодо прав й обов'язків приймаючої сім'ї та механізмів направлення дітей на певний час.

Право на усиновлення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, насамперед надають родичам, громадянам РК, які проживають на її території і за її межами. У разі неможливості усиновлення дитини казахстанцями її передають на усиновлення іноземним громадянам.

Вносять норми, пов'язані з реєстрацією іноземних агентств у країні, що займаються питаннями усиновлення дітей.

Водночас посилять роль місцевих виконавчих органів, органів опіки та піклування. Форму звіту про життя і стан дитини затверджує уповноважений орган РК у сфері захисту прав дітей, сказала Айтимова.

Нині в Казахстані проживають понад 5 мільйонів дітей, приблизно 9 тисяч виховують у дитячих будинках.


Джерело: Вголос 23 березня 2016


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   педофілія,   кастрація,   насильство щодо дітей,   Казахстан

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.