Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Канаді неповнолітні зможуть отримувати громадянство самостійно

Пропонований законопроект дозволить дітям самостійно подаватися на канадське громадянство за певних обставин. Про це пише The Starphoenix.

Десятки тисяч дітей змогли б скористатися запропонованою поправкою до закону про канадське громадянство.

У четвер сенатор з Онтаріо Віктор Ох запропонував законопроект, в якому просить Канаду наслідувати приклад Норвегії і дозволити неповнолітнім отримувати громадянство окремо від батьків.

У Норвегії після досягнення 12 років дитина може надати самостійну заяву про надання йому норвезького громадянства. В цьому випадку потрібно мінімум 5 років проживання в Норвегії з останніх 7, при наявності у дитини дозволів на проживання дією мінімум на один рік, протягом цього періоду.

Пропозиція буде поширюватися на дітей, які проживають окремо від батьків, прохачів притулку, молодих людей з судимістю і неповнолітніх, які не хочуть мати громадянство батьків з тих країн, де не допускають подвійне громадянство. (Наприклад, Індія і Китай).

В даний час отримати громадянство в Канаді можна тільки після досягнення 18 років. До цього віку всі необхідні юридичні процедури з отримання громадянства лягають на плечі законного представника неповнолітнього.

Зміни в законі про громадянство можуть значно вплинути на тисячі дітей в Онтаріо і Британській Колумбії, де їх кількість становить 3 особи з 10 жителів іноземного походження.

Крім того, поправка сенаторів - це відповідь на збільшення числа дітей без супроводу неповнолітніх осіб, які шукають притулку в Канаді. Їх кількість зросла більш ніж на 50% (до 3400) в 2016 році.

"За останні десятиліття це буде найбільший крок вперед в питаннях прав дитини в Канаді", - сказав імміграційний адвокат Ванкувера Річард Курланд, який допоміг сенаторам підготувати рекомендацію.

У довідковому документі, що супроводжує законодавче пропозицію, зазначено, хто з дітей зможе скористатися правом самостійного отримання громадянства:

"Неповнолітні без супроводу", тобто молоді люди, які приїхали в Канаду без супроводу дорослих.
Діти, які перебувають під захистом через фізичного або сексуального насильства з боку своїх батьків або опікунів.
Діти-сироти або діти, які втекли від батьків або опікунів.
Діти тих батьків, які є постійними жителями, але для отримання громадянства не володіють достатніми знаннями мови.
Крім того, імміграційний адвокат сказав, що нове законодавство дозволить молоді вибрати інший шлях, не такий, як у їхніх батьків, які не хочуть стати громадянами Канади, щоб не відмовлятися від паспорта своєї батьківщини.


Джерело: Освіта.ua 13 квiтня 2017


Тегиправа дитини,   Канада,   громадянство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок