Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Канаді неповнолітні зможуть отримувати громадянство самостійно

Пропонований законопроект дозволить дітям самостійно подаватися на канадське громадянство за певних обставин. Про це пише The Starphoenix.

Десятки тисяч дітей змогли б скористатися запропонованою поправкою до закону про канадське громадянство.

У четвер сенатор з Онтаріо Віктор Ох запропонував законопроект, в якому просить Канаду наслідувати приклад Норвегії і дозволити неповнолітнім отримувати громадянство окремо від батьків.

У Норвегії після досягнення 12 років дитина може надати самостійну заяву про надання йому норвезького громадянства. В цьому випадку потрібно мінімум 5 років проживання в Норвегії з останніх 7, при наявності у дитини дозволів на проживання дією мінімум на один рік, протягом цього періоду.

Пропозиція буде поширюватися на дітей, які проживають окремо від батьків, прохачів притулку, молодих людей з судимістю і неповнолітніх, які не хочуть мати громадянство батьків з тих країн, де не допускають подвійне громадянство. (Наприклад, Індія і Китай).

В даний час отримати громадянство в Канаді можна тільки після досягнення 18 років. До цього віку всі необхідні юридичні процедури з отримання громадянства лягають на плечі законного представника неповнолітнього.

Зміни в законі про громадянство можуть значно вплинути на тисячі дітей в Онтаріо і Британській Колумбії, де їх кількість становить 3 особи з 10 жителів іноземного походження.

Крім того, поправка сенаторів - це відповідь на збільшення числа дітей без супроводу неповнолітніх осіб, які шукають притулку в Канаді. Їх кількість зросла більш ніж на 50% (до 3400) в 2016 році.

"За останні десятиліття це буде найбільший крок вперед в питаннях прав дитини в Канаді", - сказав імміграційний адвокат Ванкувера Річард Курланд, який допоміг сенаторам підготувати рекомендацію.

У довідковому документі, що супроводжує законодавче пропозицію, зазначено, хто з дітей зможе скористатися правом самостійного отримання громадянства:

"Неповнолітні без супроводу", тобто молоді люди, які приїхали в Канаду без супроводу дорослих.
Діти, які перебувають під захистом через фізичного або сексуального насильства з боку своїх батьків або опікунів.
Діти-сироти або діти, які втекли від батьків або опікунів.
Діти тих батьків, які є постійними жителями, але для отримання громадянства не володіють достатніми знаннями мови.
Крім того, імміграційний адвокат сказав, що нове законодавство дозволить молоді вибрати інший шлях, не такий, як у їхніх батьків, які не хочуть стати громадянами Канади, щоб не відмовлятися від паспорта своєї батьківщини.


Джерело: Освіта.ua 13 квiтня 2017


Тегиправа дитини,   Канада,   громадянство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.