Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Білорусі ввели комендантську годину для неповнолітніх

З 5 вересня в Білорусі почала діяти так звана «комендантська година для підлітків». Спеціальною постановою Ради міністрів особам, які не досягли 16 років, забороняється перебувати на вулиці з 23.00 до 6.00 без супроводу дорослих, передає портал «Дело».

«Дитина може перебувати поза домом в пізній час, але з повнолітніми (батьками, дорослими братами або сестрами, знайомими). Головне, щоб батьки знали, де і з ким перебувають їхні діти», — повідомили в МВС Білорусі. У міліції впевнені, що цей захід «допоможе захистити дітей від злочинних посягань та зменшити число неповнолітніх, залучених до скоєння злочинів, оскільки підлітки в цьому віці найбільш піддаються поганому впливу».

При цьому, однак, самих дітей, які опинилися у невизначену годину на вулиці, карати ніхто не буде. Правопорушниками в цьому випадку будуть вважатися їх батьки, і саме стосовно них будуть складатися протоколи. Співробітник міліції, який затримав підлітка на нічній вулиці, буде кваліфікуватися тільки як супроводжуючий малолітнього.

«При зустрічі неповнолітнього в пізній час на вулиці співробітник органів внутрішніх справ з’ясує його особистість і вік. Батькам подзвонять, дізнаються причину, через яку дитина виявилася одна на вулиці. Батьки зможуть приїхати протягом трьох годин. В іншому випадку (наприклад, місцезнаходження батьків не встановили, вони перебувають у стані сп’яніння і так далі) дитину доставлять у соціально-педагогічний притулок», — розповіли в МВС.

Як стало відомо, забрати дитину з міліції може за дорученням батьків будь-яка доросла особа, але спершу міліціонер буде дзвонити батькам і з’ясовувати можливість приїхати по дитину. «Якщо отримаємо усний дозвіл на передачу неповнолітнього, скажімо, двоюрідній сестрі або будь-якому іншому дорослому, то при пред’явленні ними паспорта дитина відправиться додому», — пояснили в міністерстві.

«Зупинити підлітків, які безцільно гуляють вулицями, може будь-який співробітник міліції. Повальної перевірки всіх. Хто виглядає молодо, не буде, хіба що у міліціонерів виникнуть підозри щодо віку конкретної людини. Припустимо, інтуїція не підвела: підліткові немає 16, але з ним — повнолітні друзі. В цьому випадку міліціонер зв’яжеться з батьками і уточнить: чи знають вони, де і з ким бродить їхній нащадок», — розповідають в міліції.

Дорослим, відповідальним за перебування дитини без нагляду в пізню годину, загрожує або попередження, або штраф до двох базових величин (близько $24). За повторне порушення протягом року — від двох до п’яти базових величин. Складати адміністративні протоколи будуть співробітники міліції. Розгляд справ по таких правопорушень — компетенція комісій у справах неповнолітніх.

 


Джерело: Ведомости 06 вересня 2012


Тегипідлітки,   Білорусь,   "комендантська година"

Додати коментар   Коментарi (1)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".