Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Барбі на 40-му році з'явився пупок

9 березня 1959 року на щорічній виставці дитячих іграшок у Нью-Йорку компанія Mattel уперше представила ляльку Барбі у вигляді довгоногої дівчини-підлітка з жіночною фігурою. Грудаста білявка мала яскравий макіяж, лак на нігтиках і перламутрові сережки у вухах. На ній був смугастий купальник, який підкреслював форми, та відкриті босоніжки на шпильках. Гуртових покупців Барбі не зацікавила. Вони були впевнені, що американські батьки не купуватимуть дітям таку вульгарну ляльку. А експерти з-поміж батьків заявили, що вона "шкідлива для дитячої психіки". Тоді винахідниця Барбі – Рут Гендлер запустила невелику рекламу на телебаченні. Перша партія у 350 ляльок розійшлася миттю. Іграшка коштувала від $3 до $26 на нинішні гроші.

40-річна Рут 1956-го під час подорожі Європою в одній швейцарській крамниці помітила незвичайну іграшку – гарненьку ляльку з обличчям і тілом дорослої жінки. Білявку з яскравими вустами, в міні-спідниці на ім'я Ліллі продавали як сувенір для чоловіків. Її прототипом був персонаж коміксів у газеті Die Bildzeitung. Гендлер придбала іграшку. Повернувшись додому, вирішила зробити на цьому бізнес. Викупила авторські права на Ліллі й зібрала найкращих техніків, художників та інженерів фірми Mattel, співвласником якої був її чоловік. 9 травня 1958-го Рут запатентувала винахід і назвала його Барбі – на честь доньки Барбари.

Mattel першого ж року продала 350 тис. ляльок. Згодом з'явився її "хлопець" Кен: Рут Гендлер дала йому ім'я свого сина Кеннета. А потім – сестрички, діти й подружки. Для кожної нової моделі створювали гардероб, меблі, посуд, автомобілі, візочки. За перші 10 років подружжя Гендлер заробило на Барбі близько $500 млн 1993-го лялька принесла родині $1 млрд 1994-го – вдвічі більше.

1980 року з'явилася чорношкіра версія. 1992-го випустили Барбі, яка "вміла говорити". Фрази були прості: "Чи може бути забагато нового одягу?", "Я люблю ходити по магазинах", "Не хочеш улаштувати вечірку з піцою?" Але невдовзі цю серію зняли з продажу, бо одна з організацій американських феміністок заявила: такий набір фраз негативно впливає на дівчаток – майбутніх жінок. 2000 року на тілі Барбі вперше з'явився пупок.

Зріст ляльки 29 см. Пропорції відносно людського тіла – 1:6. Якби Барбі стала людиною, то за зросту близько 170 см важила би трохи менше 50 кг, об'єм грудей мала б 99 см, талії – 45 см, а стегон – 84 см. У психіатрії з'явився термін "синдром Барбі": коли дівчата, завдаючи шкоди своєму здоров'ю, намагаються досягнути її "ідеальних" пропорцій і вроди.
 


Джерело: Gazeta.ua 11 квiтня 2014


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   іграшки,   Барбі

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.