Труднощі впровадження принципу «гроші ходять за дитиною»

Запроваджені виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, позитивно вплинули на розвиток умов для виховання та утримання дітей за принципом родинності. Як наслідок, кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання, зросла, зокрема, у 2012 році на 1665 осіб, і станом на 1 січня 2013 року становила понад 75 тис., або 80,8 відс. від загальної чисельності дітей цієї категорії.
Пріоритетною формою сімейного виховання, як і раніше, залишається опіка (піклування): на кінець 2012 року такою формою виховання було охоплено 63,3 тис. дітей (68,1 відс.), натомість у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу виховувались 11,8 тис. дітей (12,7 відсотка).
Водночас досі не виконані вимоги Указу Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» стосовно розроблення і впровадження в установленому порядку механізму фінансування потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за принципом «гроші ходять за дитиною».
Мінсоцполітики не забезпечило належну організацію та координацію робіт, пов'язаних із функціонуванням Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» в регіонах. Система не працює у 19 службах у справах дітей з 778, що ускладнює отримання достовірних узагальнених даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та негативно впливає на належне забезпечення соціального захисту таких дітей.
На цей час не вирішено проблеми з виділенням коштів на придбання та облаштування приміщень для дитячих будинків сімейного типу.
За відсутності у районах координації діяльності між службами у справах дітей та управліннями соціальної політики у питаннях своєчасності і повноти нарахування і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вибірковими перевірками у Вінницькій та Житомирській областях встановлені випадки порушень в обчисленні і нарахуванні державної соціальної допомоги на таких дітей, а також несвоєчасної її виплати на суму 95,5 тис. гривень.
Джерело: 20 хвилин 07 жовтня 2015
Додати коментар Коментарi (0)