Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Тиждень підтримки грудного вигодовування: плануємо майбутнє

Традиційно в перший тиждень серпня відзначається Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Ініціатор Тижня, Світовий альянс дій на підтримку грудного вигодовування (World Alliance for Breastfeeding Action - WABA), проводить його вже двадцятий рік поспіль. Тема ювілейного Тижня - «Розуміючи минуле - плануємо майбутнє!»

Тема цьогорічного Тижня присвячена десятиріччю розробки Глобальної стратегії з вигодовування немовлят та дітей раннього віку ВООЗ / ЮНІСЕФ. Організаторами запропоновано оцінити, які зрушення в підтримці грудного вигодовування відбулись за цей час, а що залишилось поза увагою і потребує консолідації зусиль. За оцінкою ЮНІСЕФ, зміни на краще справді є: якщо в 1995 році в країнах Центральної та Східної Європи та СНД на виключно грудному вигодовуванні в перші півроку життя перебували всього 9% дітей, то в 2010 - вже 30%.
 
З точки зору ЮНІСЕФ, ключовими пунктами для збереження здоров'я матерів та малюків є наступні:
  • ранній початок грудного вигодовування (в межах першої години після пологів). Глобальне дослідження 2011 року продемонструвало, що це відбувається приблизно у 43% всіх пологів у світі;
  • виключно грудне вигодовування до досягнення 5 місяців включно (37%);
  • введення прикорму у віці з 6 до 8 місяців (60%);
  • продовження грудного вигодовування до досягнення року (75%);
  • і, нарешті, продовження грудного вигодовування до двох років (56%).
 
Показники досить непогані і демонструють, що становище з грудним вигодовуванням у світі дійсно покращується! Дуже велику роль в цьому відіграло поширення діяльності груп підтримки грудного вигодовування і різних служб допомоги матерям, що годують груддю.
За останнє  десятиліття в Україні з’явилась і активно розвивається ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини (ЛДД)».  Відстежено, що  рівень підтримки грудного вигодовування в пологових будинках та поліклініках, доброзичливих до дитини, виявляється вищим , ніж в лікувальних установах без такого звання.

Проте є й критичні точки, на які WABA пропонує звернути особливу увагу. В українських реаліях це:
  • дотримання Міжнародного зведення правил маркетингу замінників грудного молока. Згадане зведення стримує агресивне просування штучного дитячого харчування та вплив на матерів і лікарів спеціальними маркетинговими прийомами з боку виробників сумішей і сосок. Неетичний маркетинг індустрії штучного дитячого харчування нерідко призводить до того, що дехто з матерів та, навіть, медиків, вважають: суміші нітрохи не гірші за грудне молоко, а використання сосок та пустушок не лише не шкідливе,  а, навіть, необхідне для дитини.
  • захист та підтримка тривалого грудного вигодовування з боку системи охорони здоров'я. Загальним світовим стандартом, закріпленим як на рівні ВООЗ, так і на рівні міністерств охорони здоров'я багатьох країн світу, є виключне грудне вигодовування в перші півроку життя і продовження годування грудьми до двох років і довше. З незрозумілої причини, незважаючи на цілий ряд досліджень, які привели світове співтовариство до єдиних рекомендацій, дехто з медиків поки що дотримується застарілих, шкідливих для успішного грудного вигодовування,  уявлень. 

Джерело: Група IBFAN-Суми 03 серпня 2012


Тегизахист прав дітей,   грудне вигодовування,   немовлята

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".