Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Тігіпко: сьогодні в інтернатах близько 20 тисяч дітей

 

Віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики України Сергій ТІГІПКО наголошує на тому, що Україні потрібна стратегія запобігання сирітству, тому Мінсоцполітики разом з громадськими організаціями готує стратегію роботи з проблемними сім’ями, яка дозволить запобігти вилученню дитини з родини та позбавлення батьків їхніх прав.
 
Як повідомили у прес-службі відомства, про це С.ТІГІПКО заявив під час відвідування «СОС - Дитяче містечко» у Броварах Київської області, де розташовано 12 будинків сімейного типу, в кожному з яких виховується по 6-7 дітей.
 
За словами урядовця, нині в Україні 96 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому щороку з’являються 10 тисяч сиріт, у більшості з яких батьки позбавлені батьківських прав.
 
На думку С.ТІГІПКА, цьому можна було б запобігти, якби вчасно звернути увагу на проблеми в родині.
 
«Нам потрібно відпрацювати систему допомоги родині, щоб зберегти її для дитини. Основні зусилля потрібно спрямувати на профілактику сирітства, а не на боротьбу з його наслідками. Якщо в сім’ї немає коштів – треба її підтримати, якщо проблема у батьках – треба працювати з ними. Головне – зберегти для дитини сім’ю», - підкреслив віце-прем’єр.
 
Також він зазначив, що пріоритетним завданням державної політики є перехід від інтернатної системи до сімейних форм виховання дітей-сиріт.
 
«Сьогодні в інтернатах виховується близько 20 тисяч дітей. Це діти з втраченими родинними зв’язками. В інтернатах немає індивідуального підходу, немає соціалізації. Ці діти отримуватимуть набагато більше уваги та тепла, якщо зростатимуть у сімейних формах виховання», - сказав урядовець.
 
Як наголосив С.ТІГІПКО, «сьогодні держава серйозно стимулює розвиток сімейних форм виховання. Зокрема, надаючи допомогу родинам, які беруть на усиновлення чи під опіку дітей».
 
На його переконання, необхідно розробити додаткові стимули для людей, які готові брати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання. Крім того, потрібно посилити фінансову підтримку батьків, які працюють в будинках сімейного типу, та сприяти їм у вирішенні побутових проблем.

 


Джерело: УНІАН 30 сiчня 2012


Тегиправа дітей,   сирітство

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".