Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Святкуємо Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування – 2013

Щороку з 1 по 7 серпня більш ніж 120 країн світу відзначають Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Тема цьогорічного Тижня - «Підтримка грудного вигодовування: поряд з мамами» - наголошує на потребі підтримки матерів для того, аби вони могли вчасно ініціювати та реалізувати оптимальну практику грудного вигодовування.

Найавторитетніший світовий експерт в сфері медицини – Всесвітня організація охорони здоров’я – виражає свою підтримку цій події і, зокрема, наголошує: «Немовлята та діти раннього віку найкраще зростають коли отримують грудне молоко. Оптимальна практика грудного вигодовування – це ранній початок та виключно грудне вигодовування до 6 місяців та подальший відповідний віку прикорм з продовженням грудного вигодовування до 2-х років і більше. Грудне вигодовування є одним з найбільш ефективних заходів зі збереження дитячих життів, захищаючи в тому числі від ускладнень внаслідок недоношеності, інфекцій новонароджених, пневмонії та діареї. Крім того, грудне вигодовування має чисельні довготривалі переваги для здоров’я: дорослі, які свого часу знаходились на грудному вигодовуванні, менш схильні до надмірної ваги, рідше хворіють на діабет та мають кращі показники інтелектуального розвитку. ВООЗ здійснює підтримку країн у досягненні Цілей розвитку тисячоліття ООН до 2015 року, в тому числі через пропаганду грудного вигодовування, так як останнє сприяє виконанню Цілі 1 (викорінення крайньої бідності та голоду) та Цілі 4 (зменшення дитячої смертності). Для того, щоб грудне вигодовування було успішним, матері потребують підтримки. Більше зусиль потрібно прикладати для того, щоб створити середовище, що враховує потреби вагітних жінок та годуючих матерів. ВООЗ у партнерстві з Міжнародною організацією праці закликає до необхідної підтримки працюючих матерів. Останні потребують адекватної материнської відпустки та, після повернення на роботу, забезпечення умов, в яких можна було б, за потреби, продовжувати грудне вигодовування. Також матерям потрібна міцна мережева підтримка, в тому числі від громадських консультантів, які навчають та консультують матерів за принципом «рівна – рівній».

Визнаючи критичну важливість харчування для здоров’я та розвитку, країни-члени ВООЗ одноголосно підтримали «План харчування матерів, немовлят та дітей раннього віку» на 65-й Асамблеї ВООЗ 2012-ого року. План закликає до того, аби до 2025 року принаймні 50% немовлят світу заходились на виключно грудному вигодовуванні до 6-имісячного віку. Наразі лише близько 38% немовлят до 6-и місяців отримують виключно грудне молоко.

Щороку Тиждень підтримки грудного вигодовування звертає увагу суспільства на найбільш важливі питання в організації оптимального вигодовування немовлят для того, аби створити найкращі для цього умови. Цьогорічний Тиждень підтримки грудного вигодовування спрямований на:

- Привернення уваги до важливості взаємної підтримки матерів на початку та впродовж грудного вигодовування
- Ознайомлення широкого загалу з високоефективними перевагами консультування матерів за принципом «рівна-рівній» та об'єднання зусиль навколо розширення програм рівного консультування
- Заохочення діяльності тих, хто підтримує грудне вигодовування
- Популяризацію місцевих груп підтримки годуючих матерів для того, аби до них можна було звернутися за допомогою
- Привернення уваги уряду та системи охорони здоров’я до потреби втілення та дотримання кроків, необхідних для успішного грудного вигодовування.

Причиною проведення заходів з нагоди Тижня є поки що неоптимальна практика вигодовування малюків по всьому світові. Багато матерів не дотримуються виключно грудного вигодовування, або припиняють його достатньо рано, навіть якщо народжують дитину у «Лікарні, дружній до дитини». Впродовж перших днів та тижнів після пологів у мам не завжди є час аби відвідувати заклади охорони здоров'я, тож підтримка з найближчого оточення та громади є вкрай необхідними. Традиційно таку підтримку надавали старші жінки. Однак у зв’язку зі змінами у способі життя суспільства, зокрема, з урбанізацією, спадковість необхідної підтримки була втрачена. Але мама все одно потребує підтримки - і від медичних працівників, і від батька дитини, і від родичів, і від подруг.

Економічно ефективним способом забезпечення необхідної підтримки матерів показало себе консультування за принципом «рівна-рівній». У такий спосіб підтримка мами з найближчого оточення у поєднанні з консультантами з грудного вигодування та кваліфікованими професіоналами доповнюють одна одну.

З чого все починалось

П'ятдесят сім років тому у США сім годуючих матерів зібралися разом і з’ясували, що вони здатні успішно годувати грудьми завдяки отриманню певних знань, навичок та емоційній підтримці. Вони також зрозуміли, що багато інших матерів теж могли б годувати грудьми, якби вчасно отримали необхідні знання і підтримку. Так розпочався рух на підтримку грудного вигодовування, який охопив увесь світ. Так народилася підтримка від матері до матері.

Група ІБФАН-Суми, Юлія Савельєва


Джерело: WCU 30 липня 2013


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   грудне вигодовування

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.