Спільна творчість як інструмент арттерапії
Команда проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» у Миколаївській області систематично проводить різноманітні заходи для жителів різних тергромад. Це і артерапія для дітей, на жаль, сумна необхідність для дітей, що живуть недалеко від лінії фронту, групові та індивідуальні психологічні консультації для дорослих і комплексні заходи, тобто спільні зустрічі, у яких беруть участь діти і дорослі.
Особливо важливо, що у таких заходах беруть участь діти та батьки родин вимушених переселенців і родин приймаючих громад. Такі зустрічі і спільна творчість, окрім психологічної підтримки, дозволяють налагоджувати позитивну комунікацію в громадах, а також в середині родин. Малювання та ліпка з тіста, як артерапевтичні техніки, сприяють стабілізації психологічних станів, розвитку дітей і творчому самовираженню як дітей, так і дорослих.
До слова, «тісто для ліпки», яке часто використовують під час арттерапевтичних занять, це не харчове тісто з муки, як ви могли подумати. Це спеціальний безпечний матеріал, з якого можна ліпити як з пластеліну, м'який, яскравий, приємний на дотик і добре тримає форму.
Особливий захват у дітей і дорослих викликав комплексний захід «Мультдіалог». Спочатку учасники подивились мультфільм в форматі 3D, а після цього – обговорили його сюжет, персонажів та ситуації у які вони потрапляли. А також чи правильно герої вирішують свої проблеми, і чого у них можна повчитись. Ось так команді вдалося поєднати відпочинок, розваги і обговорення важливих для кожного тем.
У межах проєкту надається первинна психологічна допомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активності, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.
Джерело: Жіночий консорціум України 25 жовтня 2024