Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шкільне харчування: Держпродспоживслужба нагадала про стандарти

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів закликає дотримуватися санітарних норм та стандартів системи аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок НАССР у всіх харчових блоках, зокрема у шкільному харчуванні.

Про це сказала голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час четвертого регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування» у Львові.

"Прослідкуйте у своїх школах, щоб обслуговуючий персонал, який готує їжу, відповідально ставився до санітарного законодавства", - сказала Магалецька, звертаючись до учасників форуму.

Вона зауважила, що держава може вкласти багато коштів, побудувати технологічні харчові блоки з сучасним обладнанням, але якщо кухар не помиє руки чи неналежно пройде медогляд, то це може призвести до подальшого епідеміологічного спалаху у школах.

Магалецька наголосила, що НАССР мають застосовувати в усіх харчоблоках в Україні, зокрема у школах та дитсадках. За її словами, відповідно до системи НАССР ретельний контроль повинен відбуватись на етапах: зберігання продуктів, які швидко псуються; дотримання особистої гігієни працівників їдалень і санітарних норм в приміщенні; дотримання технології приготування їжі.

Крім того, очільниця Держпродспоживслужби зауважила, що за результатами перевірок харчових блоків у школах цього року серед найбільш поширених проблем є відсутність умов для дотримання правил особистої гігієни та необхідність оновлення охолоджувального обладнання.

Як раніше повідомляли у Держпродспоживслужбі, Система НАССР – це система аналізу і контролю критичних точок та ризиків, які можуть виникати під час будь-якого виробничого процесу, пов’язаного з продуктами харчування. Абревіатура НАССР у перекладі з англійської означає: «небезпека», «аналіз», «критика», «контроль» і «точки». Ця система стосується нового принципу контролю за продуктами, зокрема в школах.

Уперше поняття НАССР з’явилось в Україні у 2012 році. Тоді видали наказ Міністерства аграрної політики про запровадження цієї системи, а через два роки відповідні зміни внесли до законодавства щодо харчових продуктів.

В останні два роки з ініціативи першої леді України Олени Зеленської НАССР почала набирати обертів. На даний час НАССР впровадили у понад 13 тис. закладах освіти – це удвічі більше, ніж у 2020 році.

12-13 листопада 2021 року у Львові за підтримки першої леді Олени Зеленської та Львівської обласної державної адміністрації відбувається четвертий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування».

У форумі беруть участь голови/заступники ОДА, директори департаментів (управлінь) освіти та науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти цих областей тощо.


Джерело: УКРІНФОРМ 15 листопада 2021


Тегиправа дитини,   харчування в школі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".