Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Провели у Сумах тренінг для школярів

Команда Сумського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» провела тренінг для учнів 8-11 класів шкіл міста Суми «Участь дітей у громадах». Під час навчання учасники повинні були зрозуміти, що таке «участь дітей», засвоїти 9 стандартів ефективної та етичної участі дітей, а  з допомогою гри «Світ Громад: Акселератор-ІІІ» навчитися ефективно працювати в команді.

Важливо, що на початку тренінгу учасникам та учасницям пропонують обговорити ризики, які можуть виникнути під час навання. Зокрема, можливий острах, що «з мене будуть сміятись і це мене ображає». Про такі ризики діти зазвичай мовчать, тому цю тему піднімає трененр і група приймає правило, яке нівелює ризик: «ми поважаємо думку кожного та кожної». Таким чином учасники усвідомлюють як власне право «бути почутим», так і право інших бути почутими.

Навчання відбувалось в ігровій формі, а саме з допомогою настільної гри «Світ Громад: Акселератор-ІІІ». Це українська кооперативна стратегія у жанрі соціального симулятора, перемогти у якій можна лише кооперуючись та взаємодіючи. Додаток до цієї гри «Молодіжна рада» вчить домовлятися і просувати свої ідеї в умовах обмежених ресурсів, оцінювати вартість власних дій, ставити індивідуальні цілі і досягати їх. Тобто з допомогою гри учасники вчаться бачити логічні зв’язки між діяльністю громадян та успішністю середовища, в якому вони проживають.  

Завершився тренінг обговоренням вражень та висновків учасників, обміном думками і плануванням наступної зустрічі.

Нагадаємо, що тренінги для підлітків проходять в усіх регіонах, де реалізується проєкт. Учасникам пояснюють їхні права на участь у житті громади, де вони мешкають і про їхнє право бути почутими дорослими. Крім того дітей вчать виявляти проблеми громад, визначати які з цих проблем важливі саме для них і шукати шляхи їх вирішення.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.

У межах проєкту надається первинна психологічнадопомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 30 сiчня 2024


Тегишколярі,   тренінг,   Україна,   Суми

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".