Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Президента просять скасувати шкільну форму

На офіційному сайті президента зареєстрували петицію з вимогою скасувати указ про шкільну форму.

Автори петиції вимагають надати право школам і батькам самостійно вирішувати питання одягу учнів. Про це йдеться у тексті петиції.

"Зміст цих нормативних документів дискримінаційний і порушує права дітей та батьків. Коли наведений вище указ президента Кучми ухвалювали 1996 року, його автори декларували як мету забезпечення дітей недорогою шкільною формою, водночас соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Цього за фактом не відбувається", - пише авторка петиції Олена Парфьонова.

Автори звернення наголошують, що зараз шкільна форма дорога. Це може суттєво позначитися на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку.

Президента просять скасувати указ від 12 червня 1996 року та урядову постанову від 22 серпня 1996 року.

Проти шкільної форми також виступає Міністерство освіти. Міністр Лілія Гриневич виступила за надання школам права самостійно вирішувати необхідність шкільної форми. За її словами, зміст освіти значно важливіший за шкільну форму.


Джерело: gazeta.ua 15 березня 2017


Тегиправа дитини,   освіта,   шкільна форма

Додати коментар   Коментарi (1)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок