Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Презентували звіт з рекомендаціями щодо попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей

Презентували звіт з рекомендаціями, підготовлений фокус-групою українських дітей віком від 14 до 19 років, щодо сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей на прохання Лансаротського комітету з прав дитини Ради Європи. «Звіт складається з трьох частин – попередження сексуального насильства та експлуатації дітей, освіта в цій галузі та захист дітей, які стали жертвами протиправних дій. Хлопці і дівчата об’єдналися в три групи та підготували звіт у зручній для них формі – формі колажу», – розповіла Світлана Тарабанова, дитяча правозахисниця Коаліції «Права дитини в Україні».

Серед проблем, які висвітлено у звіті – неусвідомлення ЗМІ небезпеки для дітей під час публікації матеріалів, які містять їх фото або відео з ними; неефективність просвітницьких кампаній та інших заходів щодо попередження сексуального насильства та експлуатації; відсутність у дітей інформації та навичок для усвідомлення ризиків пов’язаних з перебуванням в соціальних мережах. «На нашу думку, освітні засоби з безпеки в Інтернеті та профілактики сексуального насильства є нецікавими або ж просто зазначені на паперах. Також батьківський контроль не є ефективним, адже діти знають як обійти такі обмеження. В наш час діти є обізнаними щодо Інтернету і перегнали дорослих у рази, тому батьки і школи мають змінити підходи до вирішення цієї проблеми», – зазначив Андрій Танцюра (м. Харків), член робочої групи.

Учасники брифінгу наголосили, що хоча в навчальній програмі в школах виділено години на висвітлення тем кібер-безпеки та сексуальної освіти – вчителі часто нехтують цими уроками, а діти не відвідують ці зайняття з різних причин. «В Україні більшість дітей є сексуально неосвіченими. Тому вони допускають багато помилок, такі як виставлення своїх інтимних фото в мережу, надсилання таких фото своїм друзям, хлопцю чи дівчині. Після цього фотографії розповсюджувались в Інтернеті, а особа, зображена на них, піддавалася тиску або шантажу», – розповіла Тамара Захарова (м. Калуш), член робочої групи.

Серед рекомендацій, які автори сформулювали у звіті – проведення освітніх програм з використання ресурсів, якими користуються діти (YouTube, соціальні мережі); створення системи попередження ризиків для дітей та дорослих «Діти в Інтернет-ресурсах» (вірусна реклама); створення дитячої програми для трансляції мультфільмів про сексуальну освіту; створення YouTube-каналу для показу коротких фільмів, мультфільмів та відеороликів з відповідної теми; навчання вчителів, батьків, представників поліції більшої чутливості до пізнавальних потреб дітей.


Джерело: uacrisis.org 11 грудня 2018


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   сексуальне насильство,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".