Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Права американських школярів-трансгендерів будуть захищені

Каліфорнія прийняла скандальний, як багато хто вважає, і безпрецедентний в масштабах країни закон, покликаний захистити «права» трансгендерів в їх шкільному віці.

Уточнимо, що таке трансгендери: у психології та сексології «гендер», узагальнено кажучи, означає статеві властивості або відмінності індивідуума, те, ким людина сама себе відчуває - чоловіком чи жінкою. Відповідно, трансгендери - люди, у яких біологічна статева приналежність не співпадає з їх самовідчуттям, уявленнями про себе. Тобто, коли чоловік (в даному випадку, хлопчик) відчуває і поводиться як жінка (дівчинка), і навпаки.

Законопроект про трансгендерів був представлений на розгляд ще в липні. А в серпні в сенаті штату за нього було віддано 21 голос проти 9. Після того, як Джеррі Браун підписав його він став законом. Закон набуде чинності з 1 січня 2014 року і дасть право школярам-трансгендерам самим вибирати, яким туалетом і роздягальнею - чоловічими або жіночими - їм користуватися і в які спортивні команди записуватися, в залежності від їх гендерної самоідентичності. Це означає, що дівчатка, які відчувають себе хлопчиками, зможуть грати в чоловічій команді у футбол чи баскетбол, користуватися з ними однією роздягальнею і одним туалетом. І навпаки. Автори закону вважають, що завдяки такому нововведенню трансгендерні діти не будуть більше відчувати себе самотніми, ізольованими і ущемленими.

«Відсталі» (як їх назвали опоненти) громадські організації, що не визнають такої «рівності», закидали Капітолій обуреними дзвінками і листами з вимогами скасувати «скандальний закон». В якості контрзаходів прихильники нововведення взялися завзято агітувати каліфорнійців через інтернет, переконуючи їх дзвонити і писати в Асамблею з висловленням підтримки закону AB 1266, щоб супротивники не змогли настояти на його скасуванні. У більшості випадків трансгендерні учні не мають можливості повною мірою брати участь у житті школи, в її заходах і програмах, кажуть вони, що може призвести до пропусків обов'язкових дисциплін, а також - до серйозних стресів і комплексів.

На гарячих дебатах, що розгорілися навколо цієї теми, проти виступали в основному республіканці. «Я гарантую, що знайдуться ті, хто використовує цю можливість для вчинення злочинів на сексуальному грунті», - небезпідставно висловив заклопотаність сенатор Джим Нільсен. Ну добре, дитину з переплутаною гендерною ідентичністю, припустимо, захистили. Хоча саме рішення проблеми здається більш ніж спірним і дивним - навіть з позицій інтересів захисту дитини. А як бути з усіма іншими ... нормальними дітьми?

Згідно з даними Американської психологічної асоціації (APA), на 10 тисяч чоловіків припадає один трансгендер, а серед жінок - одна на 30 тисяч. Це означає, що на цілу школу може трапитись від сили 1-2 трансгендерів, але гуманна Каліфорнія, яка вирішила таким ось чином захистити їх права, напевно, не замислилася, а як це для всіх інших дівчаток, якщо в їх туалеті буде маячити хлопчик, і для всіх інших хлопчиків, якщо повз пісуари, будуть шмигати дівчата. А як бути з їх стресами і дискомфортом? «Чи буде іншим школярам ніяково через трансгендерів? Можливо. Я не хочу применшувати цю проблему, новий досвід часто приносить дискомфорт. Однак це не може бути виправданням для того, щоб не боротися з упередженнями», - заявив з цього приводу автор законопроекту Том Амміано.
 


Джерело: Комсомольская правда 28 серпня 2013


ТегиСША,   рівні права,   трансгендери

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".