Попри постійні воєнні загрози Сумський хаб продовжує працювати

Надолуження освітніх втрат з допомогою тьюторінга, підтримка дітей і підлітків психологами у форматі групової терапії та індивідуальних консультацій – команда Сумського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» попри невпинні атаки ворога, бомбардування і обстріли стійко продовжує свою роботу.
Наприклад, щоб підвищити самооцінку дітей та їх впевненість у собі фахівці з допомогою спеціальних вправ і на прикладах пояснюють їм, що всі люди різні і саме цим вони унікальні. Вміння розуміти себе і інших не тільки підготує дітей до викликів дорослого життя, а й захистить від булінгу, який і серед дорослих не рідкість.
До речі, булінгу і захисту власних кордонів було присвячено кілька окремих занять. І це не були нудні лекції. Команда проєкту сформувала спеціальні вікторини, під час яких в ігровій формі за принципом «правда/неправда» учасники перевіряли свої знання про булінг і вивчали різні життєві ситуації. А традиційна для таких занять руханка була присвячена захисту власних кордонів – розділившись на пари діти рухались на зустріч один одному, на практиці перевіряючи межі своїх кордонів.
Під час заняття «Міжкультурна комунікація: як розуміти інших, адаптуватися до нового та уникати стереотипів» діти вивчали основи толерантного та ефективного спілкування з представниками різних груп та культур, вчились адаптуватись до нового середовища, обговорювали поширені стереотипи та їхній вплив на спілкування між людьми. Погодьтесь, у сучасному глобалізованому світі такі знання і розуміння дуже потрібні всім. Тим більше, що під час занять діти та підлітки обговорюють не тільки загальні концепції, а й побутові речі – правила привітань у різних країнах, значення жестів і міміки.
Психологи також постійно проводять індивідуальні консультації для дітей, допомогаючи їм долати власні проблеми та виклики життя у ці суворі часи війни.
Нагадаємо, що проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» і стартував влітку 2022 року у п’яти регіонах: Запорізькій, Сумській, Миколаївсько-Херсонській, Київській та місті Києві. А з початку літа 2024 року у цих же регіонах стартував проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ». За більш як три роки роботи десятки тисяч сімей з дітьми, людей з інвалідністю та похилого віку, ВПО, що є найбільше постраждалими від війни, отримали гуманітарну та соціально-психологічну допомогу, діти отримали гранти на реалізацію своїх ініціатив у громадах, жінки пройшли навчання у грантовій школі та отримали гранти на розвиток малого бізнесу. Серед багатьох позитивних результатів проєкту став посібник із правилами гуманітарної роботи для ГО, який команда проєкту створила, спираючись на власний досвід роботи.
Проєкт вповаджується у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція).
Джерело: Жіночий консорціум України 02 квiтня 2025