Перші результати та висновки тренінгів для підлітків
За результатами проведених тренінгів для підлітків, під час яких дітей навчають бути активними та ініціативними громадянами, команда проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» провела провела новий тренінг для тренерів цього проєкту.
Його учасники визначили перші результати, систематизували зібрані ідеї та проблеми, що виникли і обмінялися напрацьованим досвідом. А обговорити було що, адже крім самої роботи в групах після кожного тренінгу підлітки дають свій «зворотній зв`язок», тобто розповідають що сподобалось, що не сподобалось, що вони отримали від зустрічі і т.д.
Тренери обговорили які інтерактивні ігри найбільш ефективні, яким чином враховувати інтереси усіх учасників, чути кожну дитину, як зробити так, щоб діти вчилися об`єднуватися в роботі, і як правильно пояснювати, що усі їхні ініціативи важливі. Також тренери обговорили як можна визначити чи не транслюють діти якісь думки чи ідеї дорослих, наприклад педагогів, а говорять справді про свої проблеми та висувають власні ідеї. А ще виявилось, що дітей та підлітків, які хотіли б взяти участь у тренінгу виявилось набагато більше, ніж планувалось охопити, тому тренери обговорили як у майбутньому можна охоплювати та залучати більше ініціативних школярів.
Окрему увагу приділили питанням безпеки, адже деякі тренінги повністю проводились у бомбосховищах. Зокрема обговорили якими простими вправами можна стабілізувати групу дітей після повітряної тривоги. Ефективним визнано кілька простих прийомів: переміщення фокусу уваги, заземлення і дихальні вправи. Наприклад, запропонувати дітям потурбуватися про того, хто поруч або попросити дітей з`ясувати чи у всіх є олівці, або вголос разом проговорювати фразу «Коли тривогу чую – це ПВО працює», при и цьому ритмічно плескати в долоні.
Психологи, залучені до проєкту, окремо наголосили на тому, що обирати впраави потрібно вкрай обережно. Наприклад з тими, хто пережив підрив дамби, втратив там близьких чи просто жив там до війни не можна робити вправу «Дощ», яка обігрує тему води.
Нагадаємо, що тренінги для підлітків проходять в усіх регіонах, де реалізується проєкт. Учасникам пояснюють їхні права на участь у житті громади, де вони мешкають і про їхнє право бути почутими дорослими. Крім того дітей вчать виявляти проблеми громад, визначати які з цих проблем важливі саме для них і шукати шляхи їх вирішення.
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві. У межах проєкту надається первинна психологічнадопомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.
Джерело: Жіночий консорціум України 25 сiчня 2024