Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Підлітки надають перевагу соціальним медіа замість читання

Американські вчені дослідили, як змінюються вподобання підлітків із розвитком технологій. Результати показали, що рівень зацікавлення тінейджерами книжками чи телебаченням значно впав, натомість все більше часу вони проводять в соціальних мережах, пише bukvoid.com.ua.

Американські вчені дослідили, як змінюються вподобання підлітків із розвитком технологій. Результати показали, що рівень зацікавлення тінейджерами книжками чи телебаченням значно впав, натомість все більше часу вони проводять в соціальних мережах. Лише за 2016 рік третина американських підлітків не прочитала жодної книжки задля задоволення.

Дослідження провела Американська психологічна асоціація, оперуючи даними щорічних опитувань, які щороку охоплюють близько 50 тисяч учнів восьмих, десятих та дванадцятих класів. Вчені переглянули результати опитування з 1976 по 2016 роки, а це дані про понад мільйон підлітків.

Згідно з результатами, за останні роки менше 20% підлітків у США щодня читають книжки, журнали або газети для задоволення, натомість більше 80% і дня не можуть провести без соціальних мереж. «У порівнянні з попередніми поколіннями, підлітки у 2010 році витрачали більше часу в Інтернеті та менше часу на традиційні засоби масової інформації, такі як книги, журнали і телебачення», – заявила Джин М. Твендж, докторка філософії та одна з авторок дослідження.

Використання цифрових ЗМІ значно зросло з 2006 по 2016 роки. В учнів дванадцятих класів час використання Інтернету для дозвілля збільшився вдвічі, для десятикласників – на 75%, для восьмикласників – на 68%. При цьому темпи зростання є досить однорідними за статевою, расовою, етнічною ознаками та соціально-економічним статусом.

Тим часом дуже різко впав рівень зацікавлення підлітків друкованими ЗМІ загалом і книжками зокрема. На початку 90-х 33% десятикласників заявили, що читають газету майже кожен день. До 2016 року ця цифра сягнула лише 2%. Наприкінці 1970-х років 60% учні дванадцятих класів говорили, що читають книжку або журнал практично щодня; у 2016-му – це тільки 16%. При цьому приблизно третина тінейджерів зізналися, що протягом 2016 року не прочитали жодної паперової чи електронної книжки на дозвіллі. Як зауважила Твендж, сьогодні не потрібно купувати газету чи йти до книжкового магазину, бо завантажити книжку можна просто вдома з планшета, комп’ютера чи телефона. Проте підлітки все менше часу виділяють читанню.

Хоча не так різко, проте цікавість до телебачення та кіно також зменшилась. У 90-х роках 22% восьмикласників повідомляли, що проводять п’ять і більше годин на день перед екраном, а в 2016 році – таких стало 13%.


Джерело: Хрещатик 28 серпня 2018


Тегипідлітки,   права дитини,   інтернет,   Інтернет,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми