Павленко розвінчав "єврострашилку" щодо ювенальної юстиції
Радикальне зменшення кількості позбавлень батьківських прав в Україні з 20 тис. десять років тому до 8 випадків торік спростовує "страшилку" противників євроінтеграції стосовно ювенальної юстиції, яка буцімто спрямована на вилучення дітей із сім'ї.
Про це у виступі на "круглому столі" на тему: "Євроінтеграційні перспективи України: сподівання та виклики" заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Однією із страшилок європейської інтеграції є так звана ювенальна юстиція. Думаю, що всі чули і бачили, як можуть рекламуватися ці страшилки... Але страшилка про те, що ювенальна юстиція забирає дітей із сім'ї, не підтверджується, тому що ще десять років тому позбавлень батьківських прав в Україні було близько 20 тисяч, а в минулому році рішень про позбавлення батьківських прав було близько 8-ми, і кількість позбавлень батьківських прав зменшується у зв'язку з тим, що ставиться завдання не виривати дитину з сім'ї, а навпаки, допомогти і сім'ї, і дитині, і зберегти батьківський потенціал", - сказав Павленко.
Водночас, на його думку, певна частина суспільства сприймає чутки про ювенальну юстицію, бо не розуміє достеменно, що це таке, а відтак стає об'єктом маніпулювання.
"І тут, я впевнений, треба дуже чітко прояснити, що таке ювенальна юстиція, перекласти на нормальну українську мову як "правосуддя, дружнє до дитини", щоб більш було зрозуміло українцеві", - зазначив Уповноважений.
Він нагадав, що Україна почала реформу системи опіки і піклування та системи захисту дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, ще задовго до початку процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
"Сім років ця реформа відбувається і вже сьогодні призвела до того, що виховання дитини-сироти в сім'ї стало не альтернативною формою, а основною в Україні", - акцентував Павленко.
Натомість впровадження принципів ювенальної юстиції в нашій державі відбувається не так швидко, але "шлях до асоціації тут якраз змінив ситуацію".
"Ще два роки тому в Україні існувало 12 колоній, в них було близько 2 тис. дітей, в СІЗО перебувало близько тисячі дітей і три роки в СІЗО був не термін для дитини. За два роки прийняття нового КПК та особливої уваги до цієї проблеми у СІЗО сьогодні перебуває 250 дітей і більше року немає практично жодної дитини. Число колоній скоротилося з 12 до 8, до кінця року буде шість, а залишиться чотири, і в них сьогодні тисяча дітей, з них неповнолітніх 585. Тобто втричі скоротилася (кількість дітей - ред.) і в СІЗО, і в колоніях. І це ще не закінчена реформа", - підкреслив Уповноважений з прав дитини.
Підсумовуючи, він повідомив, що Україна вже звернулися до ЄС у рамках Східного партнерства з проханням про допомогу в модернізації дитячої виправної інфраструктури. За словами Павленка, в нинішньому вигляді вона не виконує покладених на неї завдань перевиховання і допомоги у соціалізації дитини, яка скоїла злочин.
"Колючий дріт треба знімати з колоній і знімати на вишках автоматників, а заводити в колонії педагогів і нові технології по роботі з дитиною", - переконаний Павленко.
Джерело: УКРІНФОРМ 09 листопада 2013
Додати коментар Коментарi (0)