Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ПАРЄ хоче заборонити обрізання

У Страсбурзі , в рамках проведення чергової сесії ПАРЄ, серед іншого було розглянуто питання "Право дітей на фізичну недоторканність", яке підготувала доповідач з Німеччини, член Комітету ПАРЄ з соціальних питань, охорони здоров'я та стабільного розвитку Марлен Руппрехт, яка займалася вивченням та аналізом цієї проблеми більше 13 років. За результатами доповіді Парламентська Асамблея ухвалила Резолюцію, у якій пропонує враховувати думку дітей щодо зазначених фізичних маніпуляцій з їх тілом, повідомив УНН народний депутат України, член української делегації в Раді Європи Сергій Ківалов.

За його словами, лейтмотивом проблеми було те, що, незважаючи на масштабні заходи держав, все одно мають місце випадки, коли діти зазнають насильства - це і побиття дітей у сім'ях, і насильницьке немедичне втручання в несвідомому віці у фізіологію дитини.

По цьому "хворому" питанню висловилися представники практично всіх країн. Наприклад, представник Андори заявив, що медичне необґрунтоване хірургічне втручання в ранньому дитинстві - обрізання - може спричинити психологічні травми на все життя, що інтереси дитини є першочерговими і необхідно засудити втручання у фізичну недоторканність маленької людини. Ірландія так само підтримала позицію доповідача і запропонувала криміналізувати згадане хірургічне втручання для здорової дитини. У свою чергу Хорватія заявила про нерідкі випадки летальних результатів після обрізання як хлопчиків, так і дівчаток внаслідок недотримання елементарних санітарних норм при проведенні таких операцій.

"Захист прав дітей робить нас людьми", - зазначив у своєму виступі член ПАРЄ від цієї країни.

Гострим і цікавим був виступ представника Канади Герента Девіса, який назвав неприйнятним те, що діти піддаються процедурам, озвученим в доповіді, без їх згоди. Тобто, за його словами, дитина в силу віку абсолютно позбавлена права вибору, і їй нав'язують хірургічне втручання, від якого вона, цілком можливо, відмовилася б в повнолітньому віці.

"У Канаді, наприклад , існує з 1997 року закон, який передбачає, що жіночі генітальні операції - кримінальний злочин і неважливо, здійснюють його батьки чи лікарі", - зазначив представник Канади.

У свою чергу представник Фінляндії наголосив, що деякі люди вважають , нібито обрізання приносить користь.

"Обрізання сьогодні виправдовується честю сім'ї, але це не може бути виправданням насильства над дітьми", - зазначив він.

Однак у основної доповідачки були і опоненти. Зокрема, представники Туреччини Нурсана Мемекан і Сабан Дислі назвали доповідь провокаційною і підкреслили, що немає фактів, які підтверджують шкоду обрізання у хлопчиків. Ними було запропоновано поправку, що виключає з резолюції положення саме про чоловіче обрізання, але ця пропозиція не знайшла підтримки членів ПАРЄ.

Турецькими політиками було підкреслено, що релігійні традиції, яким більше 1000 років, не можуть бути предметом дискусії. Вони наголосили, що в німецькому Бундестазі пропозиції щодо заборони обрізань не знайшли підтримки. На думку виступаючих, ні мусульман, ні євреїв така норма влаштувати не може.

Представниця Ірландії у свою чергу назвала практики усічення клітора і обрізання статевих губ "варварськими" і наполягала на криміналізації таких дій в національних законодавствах, а вже згаданий Герент Девіс додав до сказаного, що у Канаді лікарі, які виявляють факти подібної операції, зобов'язані повідомити про це правоохоронцям.

На думку члена української делегації в Раді Європи Сергія Ківалова, це питання, право дітей на фізичну недоторканність, юридично не ідеально і викликало інтерес та жваву гостру дискусію в залі ПАРЄ.

"Це питання у всьому світі вкрай актуальне і делікатне. Воно й юридично дуже складне тому, що, як правило, насильство над дітьми найчастіше відбувається не на вулиці, а в сім'ях. На жаль, навіть у тих, які вважаються благополучними. Я сам здивувався, але статистика говорить, що дітей часто б'ють, принижують, знущаються над ними. І це актуально як на Україні, так і в Європі, і в Америці", - констатував С.Ківалов.

"Тут є цілий ряд юридичних тонкощів і складнощів. Я вважаю, що тільки юридично цю проблему ніколи не вирішити. Адже не можна проконтролювати щоденну, щогодинну і щохвилинну поведінку батьків по відношенню до дитини, навіть якщо у батьків і були з цього приводу проблеми із законом. Поліцейський або судовий виконавець піде, а дитина залишиться наодинці з мамою і татом, можливо, не дуже врівноваженими... Але на засіданні Асамблеї піднімалося питання дитячої недоторканності і в іншому контексті. Доповідач підкреслив, що цей аспект права дітей на фізичну недоторканість не позначений ні в одному, я хочу особливо підкреслити - ні в одному - міжнародному або європейському політичному чи юридичну механізмі! Йдеться про медичне необґрунтоване насильство над фізичною недоторканністю дитини. А саме - каліцтво жіночих статевих органів, обрізання хлопчиків з релігійних причин, втручання в ранньому віці у разі інтерсексуальних дітей, примусовий пірсинг, татуювання або пластична хірургія", - зазначив український політик.

"Звичайно, прихильники таких заходів, як було сказано, я навіть процитую: "намагаються представити ці процедури, як вигідні для самих дітей, не дивлячись на чіткі свідчення на користь протилежної думки". За результатами доповіді Парламентська Асамблея ухвалила Резолюцію. Якщо коротко, то ПАРЄ пропонує враховувати думку дітей щодо зазначених фізичних маніпуляцій з їх тілом. І приймати рішення дитина повинна в повнолітньому віці, коли вона буде розуміти, що і для чого з нею намагаються зробити. І які це може мати наслідки. Так само, йшла мова про те, щоб діти були добре поінформовані про те, що вони мають право на фізичну недоторканність, про те, що існує Конвенція ООН про права дитини (UNCRC), що існує Стратегія Ради Європи з прав дитини, один з пріоритетів якої - усунення всіх форм насильства над дітьми", - зазначив С.Ківалов.

Крім того, за його словами, Асамблея закликала всі держави - учасниці РЄ розробити на національному рівні відповідне законодавство, здатне максимально захистити дітей. Що стосується конкретно хірургічного втручання у фізіологію маленької дитини, то Парламентська Асамблея рекомендувала всім державам - учасницям Ради Європи прийняти відповідні закони, які б забороняли обрізання дівчаток і хлопчиків.

"Резолюція ПАРЄ була прийнята двома третинами голосів. Україна, як член Ради Європи, безумовно повинна прислухатися до рекомендацій РЄ і прийняти такі закони. Я вже дав відповідні розпорядження своїм помічникам, секретаріату парламентського Комітету з питань верховенства права та правосуддя, готувати законопроекти, необхідні для захисту дітей, для гарантій їх фізичної недоторканності", - повідомив С.Ківалов.
 


Джерело: УНН 03 жовтня 2013


Тегиправа дітей,   обрізання

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.