Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Омікрон найважче переносять діти до року — педіатр

Захворювання COVID-19, викликане штамом Омікрон, найважче переносять діти до року - у них швидко розвивається важка пневмонія.

Про це розповіла дитяча лікар-імунолог, доцент кафедри «Педіатрія» Івано-Франківського національного медуніверситету, кандидат медичних наук Ольга Урбась.

«Найбільша сьогодні проблема в тому, що хворіють і важко переносять Омікрон діти до року. Є дуже багато пневмоній. Вони важкі і мають швидкий розвиток. Особливо в тих дітей, які знаходяться не на грудному вигодовуванні», - зазначила Урбась.

За її словами, сьогодні багато немовлят поступають до медзакладу через реанімаційне відділення. Важка пневмонія може протікати 6-8 тижнів. Старші діти, додала лікар, Омікрон переносять легше.

«Омікрон – це, найперше, швидка поширеність. Інкубаційний період складає до 3-х днів. Друга особливість – дуже часто спостерігається повторна зараженість. Діти хворіють, ніби одужали, а за місяць хворіють повторно. Тобто, є швидка мутація. Часто здається, що вже приходить одужання, але на 7-10 день хвороби стає гірше. Це стосується і дітей, і старших людей», - зазначила Урбась.

Вона розповіла, що клінічні ознаки Омікрону дуже схожі на просте простудне захворювання. Серед перших ознак зараження є прості катаральні явища глотки: болі і першіння в горлі, охриплість, кашель. А вже серед наслідків Омікрону у дітей сьогодні спостерігають перикардит, або запалення навколосерцевої сумки.

Відомо, що за останню добу до COVID-лікарень Прикарпаття госпіталізували 20 дітей. Зайнятість дитячих ліжко-місць у цих медзакладах складає понад 60%.

У січні в області захворювання дітей на COVID-19 у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року зросла більше ніж у 22 рази.

Івано-Франківська область перебуває у червоній зоні епіднебезпеки. Високий ріст захворювання на COVID-19 медики пояснюють циркуляцією Омікрону.

На Прикарпатті станом на 2 лютого за минулу добу зареєстровані 1330 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужали 1600 осіб, 22 людини померли. Одну дозу щеплення від COVID-19 отримали понад 439 тис. людей, ще майже 403 тис. прикарпатців повністю вакциновані, понад 4 тис. осіб отримали бустерну дозу.

В Україні за останню добу зафіксовані 35 014 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 4 190, медпрацівників – 940).


Джерело: УКРІНФОРМ 03 лютого 2022


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   здоров’я дітей,   коронавірус

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".