Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Нове покоління: як і чому зумери змінюють світ на краще

Уміти літати, як людина-павук, і телепортуватись. Робити всіх людей щасливими і допомагати людям і тваринам. Подорожувати світами і досліджувати інші культури. Знаходити спільну мову з усіма живими істотами і завжди втілювати свої ідеї.

Це не утопічні мрії фантазера, а ті суперсили, якими хотіли б володіти сучасні українські підлітки. Чому? Тому що вони достатньо сміливі та свідомі, аби, по-перше, думати не лише про себе, і по-друге, вміти цінувати свій час, розуміючи, що реалізовувати свої прагнення, озвучувати потреби та творити зміни потрібно «тут і зараз». Як вони це роблять і чому хочуть змінювати світ на краще, розповіла Mind координаторка напряму Future of Work у Career Hub експертної платформи Центру «Розвиток КСВ» Олександра Гондюл.

Суперсили для підлітків – не містика, а реальні навички, які вони хочуть розвивати, адже розуміють, що магія – уже всередині них, варто лише зрозуміти, чого ти хочеш і почати діяти.

І щоб допомогти молоді прокачати себе та свої суперсили, Career Hub, експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», і компанія Ferrexpo реалізували лідерську програму для молоді з розвитку сучасних навичок Ferrexpo Streamers. 300 підлітків з усієї України впродовж місяця знайомилися з новими технологіями, розвивали своє креативне мислення, вчились ефективно комунікувати, розуміти свої емоції та яскраво вести соціальні мережі, дізнавалися про тренди професій майбутнього й підвищували екологічну свідомість.

Так і з'явилися три інсайти про «покоління супергероїв/героїнь»

Ми потребуємо роботів-«цілителів» сучасних проблем людства

Коли ми запитали молодь, яких роботів не вистачає в сучасному світі, відповіді нас здивували не лише своєю щирістю, а й розумінням підлітками реальних проблем, що існують в Україні та світі.

Молодь потребує роботів-помічників у медицині, які ефективно здійснюватимуть діагностику нашого стану, сприятимуть друку 3Д-органів, зможуть надавати першу допомогу на вулиці, випробовуватимуть на собі вакцини та препарати. Також роботи сфери care economy (економіка турботи – це економічна система, у якій турбота про людей і природу є найвищим пріоритетом), а саме – піклувальники, що допоможуть у складний час людям елегантного віку, людям з інвалідністю, наглядатимуть за дітьми, поки їхні батьки на роботі, а також «вчасно гаситимуть пожежі та рятуватимуть тваринок», як зазначає один з учасників.

Не оминула молодь і проблему комунікації в сучасному світі, тож підлітки вважають, що робот може виконувати функцію коуча, іноді психолога (але без шкоди людині), а також допомагати завести контакт із новими людьми, а літнім людям стати друзями, коли так бракує спілкування.

А робот-прибиральник не лише наведе лад на вулиці, а й сортуватиме сміття, показуючи гарний приклад людям. Last but not least, підлітки бачать війну в Україні, тому вважають, що роботи могли б стати хорошими воїнами, а люди не ризикували своїм життям.

Що це означає?

Іноді ми дуже помиляємося щодо покоління Z, вважаючи їх егоїстами, які думають лише про себе і про свій комфорт. Насправді ж, це як правила порятунку в літаку – спочатку вдягни маску собі, а потім допоможи іншим.

Саме в цьому і проявляється альтруїзм сучасних підлітків. А розуміння ними актуальних проблем лише доводить їхнє свідоме сприйняття світу, а також вплив глобалізації комунікації уже з дитинства.

Рівень креативності: розумний душ, аквабудильник та екофрендлі літак

Як поєднати три поняття «літак», «душ» та «світильник»? Перші 10 хвилин у дорослої людини зазвичай у голові виникає лише дисонанс і дуже заплутані думки, але точно не ідея стартапу, ще й потенційно прибуткового.

А що, як за цим поєднанням може бути прихований модернізований сервіс доставки, що прилетить до вас «немов літак» у будь-який час доби (а якщо ви раптом у цей час будете в душі, то почекає вас), або сучасна космічна лабораторія розумних світильників, або ж тематичний аквапарк у формі величезного літака. Також, на думку молоді, це може бути нове покоління аеропортів із лаунж-кімнатами, аквабудильниками та душовою кабіною, літаків із низьким викидом вуглецю, чи готель при аеропорту, особливість якого – ванна кімната, де є можливість прийняти ранковий душ просто неба.

Можуть бути і креативні ідеї журналістського спрямування: «Телешоу – серія інтерв'ю з відомими людьми, що відбувається в студії, задекорованій під салон літака. У студії напівтемрява, лише світло від світильників дивної форми. Гості одягнені в банні халати (наче щойно після душу) і ведуть розмови начистоту. Або ж можна створити цікаву книжку-діалог про те, як знаходити ідеї. «Коли летиш перший раз у літаку – дуже страшно, і ти починаєш думати про сенс життя. Свої думки та ідеї треба постійно занотовувати, навіть якщо вона прийшла до тебе о 1 годині, у чому допоможе ваш незмінний друг-світильник. А якщо ідей вже немає, треба просто піти в ранковий душ. Ви помічали, що хороші думки та ідеї приходять до нас саме в душі?»

Ось такий мінітренінг із розвитку креативності в одному абзаці.

Що це означає?

Сучасні підлітки не обмежують свій креатив. А якщо точніше – довіряють своїм божевільним ідеям і не відкидають їх одразу. Дають їм шанс бути протестованими.

І таке мислення дуже відрізняє молодь від дорослих, які відвикли фантазувати та вілразу стають критиками своїх ідей, не давши можливість поглянути на них із різних боків.

Як почати змінювати світ уже зараз: лайфхаки зумерів

«Будь сонечком! Будь добрішим! Прокинувся зранку – солодко потягнувся, привітався з новим днем, посміхнувся на всі 33 і пішов заряджати світ хорошою та теплою енергетикою», – ділиться думками підліток.

Про що це? Про супероптимізм? Ні, радше про те, що зміна світу починається не просто з маленьких кроків, а зі свого ставлення до світу, і стану, який ти туди транслюєш. Щоб змінювати світ, молодь радить постійно вчитися, щоб дізнаватися про нові ідеї та рішення, креативити, поважати особливості одне одного, сортувати та менше споживати, а також ділитися з іншими – досвідом, станом, речами.

Що це означає?

Прості речі рулять світом! Навіщо все ускладнювати, якщо навпаки все потрібно спрощувати (ще одна порада для дорослих, які більше заточені на розв'язання проблем, аніж на їхнє попередження).

Найважливіше, що ми передаємо іншим, – цей стан. Тож, якщо ви не знаєте, якими бути, будьте добрими!

Як же ефективно взаємодіяти з поколінням Z?

Сучасні підлітки – це ті, які на питання «Хто ти?» відповідають «щаслива людина», «творча особистість», «той, хто змінює світ, починаючи з себе», «позитивна, амбітна людина й шалена мрійниця». Певно тому, з молоддю мають працювати ті, хто також відповідають цим характеристикам – заряджені позитивною енергією люди, які готові до божевільних ідей, щирих емоцій і постійного навчання.

Одна з ключових емоцій покоління зумерів – це інтерес. «Зазвичай в мене переважає емоція інтересу. Напевно це тому, що я завжди позитивно заряджена (прям як катіон)», – говорить учасниця. Саме тому задача тих, хто працює з молоддю (у школах, гуртках, неформальній освіті) – уміти зацікавлювати, тримати увагу, взаємодіяти в ігровому форматі. А як інакше з тими, хто найчастіше асоціює свої емоції з кінострічками «Гаррі Поттер», «Хроніки Нарнії» та «Месники». Більше креативності, більше можливості бути собою та шансу пробувати і вчитися на своїх помилках – ключ до роботи з молоддю.

Дозволяйте підліткам мріяти, заохочуйте фантазувати та експериментувати, спонукайте ділитися своїми думками, і, як результат, ми побачимо ефект youthquake (так званий «молодіжний струс», коли значні культурні, політичні чи соціальні зміни виникають внаслідок активності, дій чи впливу молодих людей), тобто коли молодь дійсно змінюватиме Україну та світ на краще!


Джерело: mind.ua 17 лютого 2022


Тегипідлітки,   права дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".