Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Нові права для дітей АТО: що потрібно знати українцям

Громадяни, які на момент проведення АТО на Донбасі були молодше 18 років, мають право отримати статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Дана постанова українського уряду вступила в силу.

Згідно з постановою №301 від 11 квітня 2018 року, право на отримання статусу потерпілого в результаті воєнних дій має дитина, якій на момент проведення АТО не виповнилося 18 років.

Підставами для надання такого статусу можуть стати отримані поранення, контузія, каліцтво, фізичне, сексуальне чи психологічне насильство. Про це повідомляють українські ЗМІ.

Також статус потерпілого можуть отримати ті діти, які були викрадені або незаконно вивезені за територію України, або ті, кого незаконно утримували, в тому числі і в полоні.

Відомо, що статус потерпілого дитині надає орган опіки по місцю реєстрації чи перебування як внутрішньо переміщенної особи, за місцем проживання чи перебування в зоні АТО або за місцем виявлення дитини.

Для того, щоб отримати статус потерпілого, законний представник або родичі дитини повинні подати в орган опіки заяву, документи, що підтверджують їх особу та особу дитини, а також довідку про облік дитини як переселенця або документ, що доводить її перебування в зоні АТО.

Потрібно також подати документи, які підтверджують, що дитина отримала травму - виписки з медичної карти, заяву про вчинення кримінального правопорушення у відношенні дитини, висновок експерта за результатами судової експертизи, висновок оцінки потреб сім'ї в соціальних послугах і т. д.

Більш того, якщо дитині виповнилося 14 років, вона може самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати перераховані документи.

Рішення про надання статусу потерпілого або про відмову орган опіки приймає за результатами розгляду поданих документів комісією з питань захисту прав дитини. Прийняти його він повинен протягом 30 календарних днів після реєстрації заяви.

Як повідомляв портал "Знай.uа" нову хвилю мобілізації в Україні проводити не збираються, оскільки держава на даний момент цього не потребує. Про це розповів міністр оборони України Степан Полторак.


Джерело: znaj.ua 02 травня 2018


Тегиправа дитини,   Донбас,   АТО,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми