Навіть дві тривоги поспіль не стали на заваді тренінгу!
Всі ми родом з дитинства, але нажаль не у всіх нас була можлівість мати такого директора школи та заступніцю директора школи, як мають учні середньої загальноосвітньої школи №235 ім. В'ячеслава Чорновола Святошинського району м. Києва. Чому саме про це сьогодні, бо ми знаемо, що будь які зміни, яки проходять у державних школах, залежать саме від керівництва. І якщо керівництво школи має бажання розвивати себе та своїх учнів, то на це знаходиться і час, і ресурси.
22 січня 2024 року, команда тренрів проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» провела тренінг для учнів 8-х класів «Участь дітей у громадах». Цікава історія, як саме ми потрапили до цієї школи. Ще у першій грантовій школі, приймала участь одна дуже яскрава жінка Наджіє Бекірова. Вона з родиною була вимушена залишити свою рідну домівку у Криму та виїхати на Херсонщину, де з початку повномаштабного вторгення зітнулася з війною вдруге. Так вони опинилися у Києві. Наджіє дуже ініціативна і постійно шукає нові можливості для розвитку, зареєструвалася на участь у Першій грантовій школі для жінок та подала дуже вдалу заявку, яка прошла по конкурсу.
Але на цьому історія дружби Наджіє с проєктом не завершилася. Вона залучає учнів своєї школи до різних наших проєктів, та сама є аківним учасником заходів та зустрічей для жінок. Тому коли, команда проєкту зробила оголошення про програми для підлітків, Наджіє була першою, хто виявив зацікавленість в участі. Вона розпитала у дітей, хто з них хотів би долучитися і зібрала чудову команду активної молоді!
Ми багато писали про те, що наші фахівці в умовах війни отримують унікальний досвід. Він потребує не тільки навичок роботи з підлітками, а ще і стресостійкості та швидкого реагування. На прикладі цього тренінгу ми покажемо як це працює.
Тренерами була розроблена програма, придбані матеріали для проведення заходу, але... Але за 15 хвилин до початку, у Києві почалась повітряна тривога. Половина дітей вже на місці, половина - ще вдома. Чекаємо 5 хвилин, дивимось новини, розуміємо що тривога буде не менш як годину. Швидко реагуємо та приймаємо рішення проводити тренінг в укриті з тими дітьми, які уже присутні.
Перши вправи не потребують спеціальних умов, замість дошки ми використовували стіни, тому все пройшло легко. А ось далі тренерам потрібно швидко щось змінювати, бо без столів не впоратися. Але і тут знаходиться вихід. Відбій тривоги. А це означає, що треба збірати всі матеріали та нести їх до класу. Не витрачаючи час даремно, залучаємо до цього процесу учнів. Поки розкладаємо матеріали, до групи поступово доєднуються діти, яки прийшли з дому. Починаємо вправу знайомства знову. І ТАК ДВІЧІ ЗА ДЕНЬ, бо діти приходили групами. Коли усі нарешті зібрались, перейшли до основної частини. І все пройшло чудово! Так, нам довелось витратити на годину більше часу, ніж було заплановано, але для нас важливий кінцевий результат. А в результаті ми побачили дуже свідомих учасників своє громади та школи, які планують навчатися новому та реалізувати свої ідеї для покращення свого життя та життя громади. Однак, як би вправно не реагували тренери на виклики сьогодення, ми дуже сподіваємося що другій та третій тренінги у цій школі пройдуть без тривог!
Текст підготувала координаторка програми Вікторія Василевська.
Нагадаємо, що тренінги для підлітків проходять в усіх регіонах, де реалізується проєкт. Учасникам пояснюють їхні права на участь у житті громади, де вони мешкають і про їхнє право бути почутими дорослими. Крім того дітей вчать виявляти проблеми громад, визначати які з цих проблем важливі саме для них і шукати шляхи їх вирішення.
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.
У межах проєкту надається первинна психологічнадопомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.
Джерело: Жіночий консорціум України 26 сiчня 2024