На Закарпатті зменшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми
Цьогоріч на Закарпатті, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зменшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми (49 проти 65 зареєстрованих злочинів).
Про це повідомили у СЗГ УМВС України в Закарпатській області.
За інформацією начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС майора міліції Василя Мадяра, левову частку «дитячих» злочинів на Закарпатті складають крадіжки: 36 із 49 зареєстрованих злочинів. Одні підлітки крадуть у ровесників гроші та дорогі мобільні телефони, бо незаможні батьки не можуть їм цього дати. Інші вчиняють злочини під впливом старших або дорослих «наставників». Але чимало й таких, хто йде красти, бо голодний…
Як приклад, на Березнянщині міліція затримала жителя одного з сіл цього району, хлопця 1994-го року народження, котрий спеціалізувався на крадіжках із місцевого критого ринку. Юнак приїздив ввечері у райцентр, непомітно залишався на території базару, його зачиняли у приміщенні, де він спокійно ходив вночі по торгових лотках і вибирав собі з речей, що сподобалося… Вранці охоронці відчиняли ринок і злодій ішов собі геть з краденими кросівками, джинсами, футболками тощо. Наразі затриманому інкримінується кілька аналогічних крадіжок.
П’ятикласник сільської школи з сусіднього Перечинського району поцупив із чужої хати гроші в сумі 1500 гривень, які знайшов у шафі. В Ужгороді міліція затримала 18-річного жителя району, який разом зі старшим приятелем украв з вулиці кришку каналізаційного люка, яку злодії мали намір здати на металобрухт.
Загалом за скоєння злочинів закарпатська міліція затримала вже 44-х неповнолітніх. Нагадаємо, що кримінальна відповідальність настає з 16-річного віку, а за скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів, до яких належать і крадіжки та пограбунки—з 14 років. Якщо злочин скоює молодший підліток, тоді до адмінвідповідальності притягуються його батьки—за неналежне виховання своїх дітей.
На жаль, не всі батьки є батьками своїх дітей у повноцінному розумінні цього слова. Нещодавно трагедія з вини горе-матері розігралася в одному з сіл Рахівського району. Молода жінка народила аж шестеро діток, вихованням яких не особливо переймається. Пиячить, часто йде з дому, кидаючи дітей напризволяще. Один із таких «загулів» матері закінчився трагедією. П’ятирічний хлопчик знайшов у коморі пляшку з якоюсь легкозаймистою рідиною і вилив її на розжарену піч… В результаті пожежі обгорів і сам винуватець, а його дворічна сестричка від отриманих опіків померла в лікарні! Стосовно горе-матері порушено кримінальну справу за ст.166 КК України («Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною»), яку вже направлено на розгляд у суд. Ймовірно, рахівчанку буде позбавлено батьківських прав.
Нещасний випадок із дитиною стався днями й на Виноградівщині. В районну лікарню з села району доставили у важкому стані двохрічного хлопчика. Лікарі діагностували отруєння дитини невідомою речовиною й помістили її в реанімаційне відділення. Про подію повідомили в міліцію й на місце пригоди прибула слідчо-оперативна група. Як з’ясувалося, хлопчика залишили у ванній кімнаті без нагляду батьки й дитина там випадково випила зі склянки відбілюючої хлорки…
Не вельми переймається вихованням маленької дитини й молода жителька одного з сіл Великоберезнянського району. Ця молодиця 1994 року народження є матір’ю піврічної дитини. Місяць тому дівчинка потрапила в районну лікарню у важкому стані: в брудному одязі й з дефіцитом ваги понад 30 відсотків! Лікарі порятували немовля, але якщо таке знову повториться, міліція ініціюватиме позбавлення горе-матері батьківських прав.
Нерідко підлітки скоюють злочини за намовою старших хлопців або дорослих дядьків. Ті чудово знають, що дитину не «посадять», тому й посилають красти. А худому підлітку легше залізти на об’єкт через кватирку, шпарину чи розбите вікно. За втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (ст.304 Кримінального кодексу України) закарпатська міліція порушила з початку року 11 кримінальних справ. Як приклад, дорослий житель Свалявського району втягнув у крадіжки залізяччя трьох неповнолітніх, за що й поплатився.
Інше доволі поширене правопорушення—споювання підлітків, за що до адмінвідповідальності притягнено 8 закарпатців. Під впливом дорослих діти хочуть виглядати «старшими», тому й тягнуться до чарки. Наразі невідомо, хто напоїв 13-річного школяра із Волівця, проте хлопця доставила зранку «швидка» у Воловецьку ЦРЛ з території місцевої школи. Школяр перебував у стані алкогольного спяніння середнього ступеня тяжкості. Про пригоду медики повідомили у Воловецький РВ УМВС. Як з’ясувалося, хлопчина хильнув спиртного і йому стало зле… Після надання медичної допомоги юного пияка відпустили додому, а обставини скоєння правопорушення з’ясовуються.
Інше НП сталося нещодавно у Свалявському коледжі. Кількох студентів даного навчального закладу працівники кримінальної міліції у справах дітей застали в туалеті за курінням марихуани. Як з’ясувалося, схилив товаришів до цього заняття 16-річний студент коледжу, якого тепер притягають до криміналу. А в місті на території закинутого склотарного заводу правоохоронці затримали за куріння «травки» ще трьох вихованців того ж навчального закладу. Щось недобре коїться у цьому коледжі з вихованням студентів!
За куріння в громадських місцях в області з початку року затримано 26 підлітків, за появу там у нетверезому стані — 11, ще 8 — за нецензурну лайку. На 224-х батьків юних порушників складено адмінпротоколи.
Міліція також виявляє продавців, які в порушення закону відпускають дітям цигарки та алкоголь. Лише в лютому під час рейдів правоохоронці задокументували 8 таких фактів, а загалом маємо їх уже 19. За таке правопорушення на продавців і власників крамниці чи павільйону, нагадаємо, очікує штраф у сумі від 6800 гривень з можливим позбавленням торгової точки ліцензії на відпуск спиртного та тютюну. Як приклад, в одному з сіл Іршавського району продавець магазину попалася на тому, що продала трьом неповнолітнім три пляшки горілки.
-Звертаюся до власників торгових точок і продавців із застереженням: не відпускайте підліткам тютюнові та алкогольні вироби,--наголошує начальник ВКМСД УМВС Василь Мадяр. — Пам’ятайте, що у вас теж ростуть діти, і я переконаний, що ви не хочете, щоб вони труїли свій молодий організм нікотином і алкоголем! Рано чи пізно ми виявимо такі факти і тоді вигода в кількадесят гривень може обійтися великим штрафом чи позбавленням права на торгівлю. Звертаюся також до батьків, педагогів, працівників соціальних служб. У підлітковому віці діти схильні до неординарних вчинків, часом і до агресії та правопорушень. Тому приділяйте якомога більше уваги своїм дітям, учням, підопічним.
Джерело: Закарпаття онлайн 14 березня 2012
Додати коментар Коментарi (0)