На Рівненщині від насильства в сім’ї потерпіло 233 дитини
Насильство в сім’ї залишається однією з основних проблем сьогодення. Здійснення заходів щодо його попередження, протидії та запобіганню будь-яким проявам мають відповідну підтримку на державному рівні.
Упродовж минулого року на території Рівненської області зареєстровано 6385 заяв та повідомлень про вчиненні правопорушення та інші події, пов’язані із насильством в сім’ї, з них подані дітьми – 204 (172 факти – загрози з боку батьків, 32 факти – з боку інших родичів). На жаль, це лише офіційна цифра, адже дуже багато жертв насилля замовчують такі факти.
«Насильство в сім’ї» – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї стосовно іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному та психічному здоров’ю. Насильство є одним із засобів, щозабезпечують панування однієї людини над іншою.
Багато чинників впливає, на те, що особи, які стають жертвами насильства, не звертаються до правоохоронних органів. Дехто, бажає зберегти сім’юзадля дітей, керуючись правилом, що діти повинні виховуватись у повноцінній сім’ї. Забуваючи, про те, що дитина яка постійно бачить сварки, побої та сльози зазнає великих моральних травм.
Страшніше, коли батьки застосовують насильство безпосередньо до дітей. Усвідомлюючи, що дитина беззахисна і нічого вдіяти не зможе, здійснюютьщодо них насильство.
Так, протягом 2016 року підрозділами ювенальної превенції УПД ГУНП в Рівненській області за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 КУпАП) складено 753 адміністративні протоколи, з них 321 щодо незабезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Крім того, працівниками управління превентивної діяльності відділів та відділень області виявлено 3 факти злісного невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування (ч. 1 ст. 166 КК України) та 3 факти нанесення тілесних ушкоджень дитині батьками (ч. 1 ст. 125 КК України).
Від злочинних проявів потерпіло 233 дитини (72 малолітніх та 161 неповнолітня).
Правоохоронці звертаються до усіх громадян, які потерпають від домашнього насилля, не терпіти знущань, а заявляти про себе і шукати допомоги.
Якщо ви або ваші близькі стали жертвою насильства в сім’ї, у такому випадку вам необхідно звернутися до управління або відділу у справах сім’ї та молоді місцевої держадміністрації або до поліції. Відмова у прийнятті й розгляді заяви не допускається.
Необхідно знати, що прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалої людини або ж стосовно якої існує загроза вчинення насильства.
У заяві зазначаються:
– прізвище, ім’я та по батькові постраждалого;
– місце проживання постраждалого або члена сім’ї, стосовно якого існуєреальна загроза вчинення насильства.
– інформація про те, ким вчинено насильство в сім’ї, час і місце йоговчинення, умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічногоспрямування, інші обставини вчинення насильства в сім’ї.
Відомості про особисте життя та інша інформація, що міститься в заяві, не підлягають розголошенню.
Поліцейські зазначають, що на території Рівненської області діють двіспеціалізовані установи, в яких отримують допомогу жертви насильства в сім’ї, а саме:
– Рівненський центр соціально-психологічної допомоги, адреса: м. Рівне, вул. Дубенська, 71а, тел. (0362) 63-24-89, розрахований на 16 чоловік,
– Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”, адреса: м. Рівне, вул. Д.Галицького, 19, (офіс 215) тел. (0362) 460-967, в якому надаютьсяконсультації інформаційно-психологічного напрямку для жертв насильства всім’ї.
Джерело: Новини по-рівненськи 07 лютого 2017
Додати коментар Коментарi (0)