Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Київщині проведено Форум представників учнівського самоврядування «Майбутнє без насилля!»

«Майбутнє без насилля!» - таку назву мав Форум представників учнівського самоврядування, який відбувся 26 - 27 березня цього року в м. Ірпінь Київської області, на який з’їхались 56 членів правових комітетів, консультаційних пунктів, бюро захисту прав особистості обласних рад учнівського самоврядування та 24 педагоги-координатори з різних куточків України для обговорення проблем, пов’язаних з насиллям в дитячому середовищі.

Захід проводився Міністерством освіти і науки України у партнерстві з проектом Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні».

З вітальним словом до учасників Форуму звернулись Алла Середницька, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН, Ілля Пєвнєва, заступник начальника управління - завідувач відділу з питань дотримання прав дитини Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини; Лариса Кобелянська, директор департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики, Ігор Гуцуляк, керівник проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні», зазначивши, що в демократичній державі немає місця такому ганебному явищу як приниження гідності особистості та зусилля молодих повинні бути консолідовані для викорінення всіх форм насилля щодо дітей.

Протягом двох днів активної роботи Форуму його учасниками презентовані цікаві власні проекти з питань зміцнення та захисту прав дітей в Україні (проект обласної ради старшокласників Рівненщини «16 днів без насилля», програма Львівського обласного учнівського парламенту, спрямована на протидію буллінгу та цькуванню однолітків) та визначені напрями подальшої спільної діяльності. Лідери взяли участь у тренінгових навчаннях, тематичній грі-квесті, стали учасниками інтерактивних дебат-груп із метою поповнення знань, умінь, навичок з питань подолання насилля в дитячому середовищі, обговорили шляхи вирішення проблемних ситуацій у шкільному середовищі, вчились створювати проекти, які сприятимуть їх реалізації.

Для продовження цієї важливої роботи органами учнівського самоврядування Ігор Гуцуляк оголосив ініціативу Офісу Ради Європи в Україні запровадити конкурс шкільних проектів попередження насильства щодо дітей. Головні критерії – мобільність, практична спрямованість таких проектів, їх можливість реалізації, впровадження та поширення в будь-яких навчальних закладах.

Учасники Форуму представників учнівського самоврядування звернулись до однолітків із закликом не допускати образ та принижень один одного, зупинити розповсюдження насилля в українському суспільстві:

Однолітки, кожен з нас позиціонує себе, як дорослу та самодостатню людину - гідного громадянина своєї держави. Кожен день у вашій школі, місті, у нашій країні та у цілому світі коїться несправедливість. Один з її найстрашніших проявів – насильство над дітьми. Як не дивно, таку ганебну проблему можна вирішити простими діями, об’єднавши зусилля дітей і дорослих.

Якщо кожен із нас стане уважнішим один до одного, оточуючих, зрозуміє, наскільки гостро стоїть ця проблема, ми зможемо змінити ситуацію. Розпочни з себе: не пройди повз дитини, яка плаче, не допусти цькування слабкого, підтримай добрим словом того, хто потребує допомоги, не залишайся осторонь!

У нашій мальовничій, квітучій, рідній країні не повинно бути місця такому ганебному явищу як насильство над дітьми. Не будь байдужим! Приєднуйтеся до нас і разом ми зробимо Україну кращою.

 

 


Джерело: Міністерство освіти і науки України 01 квiтня 2014


Тегинасильство серед дітей,   прва дітей

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".