Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Черкащині вперше за цькування дитини засудили вчительку

У Лисянці суд визнав винною у булінгу дитини місцеву вчительку. Педагог цькувала 12-річну дівчинку після того, як батьки відмовилися підписувати заяву про нарахування їй доплати за класне керівництво.

Про це повідомляють «Районні вісті».

Зі слів матері, цькування дитини почалося саме після відмови підтримати педагога.

«У немилість раніше потрапляв ще один хлопчик, – говорить жителька Лисянки. – У його родини згорів будинок і не могли здати грошей на подарунок. Вчительку це образило. Вона пересадила його до вікна, звідки дуло холодне повітря. Ще одну дівчинку змушувала тижнями чергувати, бо та з поважних причин не ходила до табору. Коли й мою дитину почала цькувати, я подала заяву у відділ освіти. Ті направили лист до поліції, аби розібрались. Та виявилося, що в діях педагога немає складу правопорушення. Тоді я сама пішла й написала ще одну заяву до правоохоронців. Останні постійно ставали на сторону вчительки. Я почала скаржитись вже на дії поліції. Лише після цього начальник ювенального відділу склав протокол про скоєння адмінправопорушення. Щоправда, там були грубі помилки».

Протокол поліції Лисянський суд взяв до розгляду. Служителі феміди визнали, що педагогиня таки цькувала дитину. Щоправда, жодного штрафу вона не платитиме. В тій же постанові суд наказав закрити адмінсправу через закінчення строку притягнення до відповідальності.

Водночас вчителька своєї провини не визнає. Коментувати деталі ситуації відмовляється. На рішення суду вже подала апеляцію.

Анатолій Присяжнюк, директор школи, в якій викладає згадана педагогиня, пояснює, що давно хоче звільнити підлеглу.

— Суд довів, що вона займалась булінгом, – коментує він. – Звільняти поки не маю права. Якщо апеляційний суд визнає її провину, то мною будуть ухвалені відповідні міри. На неї й раніше скаржилися.

Начальник обласного відділу освіти Валерій Данилевський зауважує, це вперше на Черкащині суд визнав освітянина винним у цькуванні.

— Це перший випадок, наскільки я знаю, що справа дійшла до суду, – говорить Данилевський. – Конфлікти такі трапляються, але це все вирішується всередині колективу.


Джерело: procherk.info 10 березня 2021


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.