Мінсоцполітики посилює співпрацю з ЮНІСЕФ
19 травня відбулася чергова зустріч Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та керівництва Міністерства з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо питань захисту прав дітей в умовах запровадження карантинних заходів в Україні.
Голова секції захисту прав дітей ЮНІСЕФ Наїра Аветісян презентувала план нового пілотного проекту з підтримки п’яти регіонів України. В рамках пілотування буде у першу чергу проведено ґрунтовну оцінку потреб сімей, до яких повернулися діти з інтернатних закладів освіти, складено плани розвитку сервісів та послуг для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, проведено навчання фахівців із соціальної роботи, забезпечення їх засобами захисту в умовах пандемії COVID-19.
Також було обговорено питання щодо звіту України в Комітеті ООН з прав дитини. Учасники зустрічі поінформовані про те, що Міністерством соціальної політики підготовлено періодичну Доповідь України (5 та 6 об’єднану), яка надіслана до Комітету ООН з прав дитини у листопаді 2018 року та розміщена на сайті Комітету.
При обговоренні питань деінституціалізації представники Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ висловили основні рекомендації ЮНІСЕФ за результатами аналізу системи альтернативного догляду та влаштування дитини в Україні. Міністр зазначила, що запорукою подальшого впровадження реформи держінституцій має стати тісна міжсекторальна взаємодія, а також злагоджена співпраця з громадським сектором, спрямована на результат, яка має відобразитися у Плані заходів з реалізації ІІ етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей за 2017-2026 роки.
За результатами зустрічі Міністр зауважила, що програми у сфері захисту дітей є вкрай важливими як під час пандемії COVID-19, так і після її завершення. Вона також подякувала представникам фонду за експертну та технічну підтримку.
Сторони домовилися продовжувати співпрацю для подальшого зміцнення системи соціального захисту в Україні.
Джерело: Урядовий портал 21 травня 2020