Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Міносвіти запропонувало легалізувати неофіційні внески батьків у школах

Міністерство освіти може зробити неофіційні внески батьків законними, надавши батьківським комітетам можливість створювати благодійні фонди "для поліпшення матеріально-технічної бази шкіл", пише КоммерсантЪ-Украина в статті Минобразования раскрывает тайну вкладов.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник запропонував "підсилити" роль шкільних батьківських комітетів, дозволивши їм створювати благодійні фонди для збору спонсорських коштів, повідомив виданню глава Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим Луцький.

"У ці фонди зможуть вносити гроші всі бажаючі - спонсори, підприємства, заводи, підприємці і приватні особи, що дозволить поліпшити матеріально-технічний стан шкіл і умови навчання дітей", - сказав голова комітету.

Він зазначив, що "це нормальні речі, які всі розуміють", пояснивши, що таким чином батьківські комітети посилять свою роль в освітній системі. На його думку, легалізувати систему внесків батьків у школах необхідно шляхом внесення змін до чинного законодавства.

Між тим, експерти відзначають, що легалізація внесків стане причиною підвищення суми внесків, які доведеться платити батькам школярів, пише КоммерсантЪ-Украина.

"Спроби узаконити внески порушують конституційне право громадян на безкоштовну освіту. Держава намагається вирішити проблеми шкіл за рахунок батьків, тому що не здатна самостійно інвестувати в освіту", - наголосила Лілія Гриневич, колишній керівник Київського міського управління освіти, кандидат педагогічних наук.
 


Джерело: Корреспондент 29 серпня 2012


Тегизахист прав дітей,   гроші,   школа

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.